WTA Miami 2014: Radwańska pokonała Oprandi i jest w 3. rundzie

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska pokonała Szwajcarkę Rominę Oprandi 6:0 6:4 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Miami

Pierwszy set nie miał wielkiej historii. W pierwszym gemie co prawda Szwajcarka miała break pointa, ale nie wykorzystła tej sznsy i ostatecznie nie była w stanie wygrać nawet jednego gema w tej partii.

Więcej emocji dostarczyła druga odsłona, w której tenisistki rozegrały 10 gemów. Do stanu 3:3 trwała walka na przełamania (po dwa z każdej strony), ale potem szala przechyliła się na korzyść krakowianki. Koniec końców Radwańska wyszła z tej konfrontacji obronną ręką wygrywając 6:4. Wynik tego spotkania cieszy w świetle jej niedawnych problemów zdrowotnych, przez które łatwo przegrała finał w Indian Wells.

Rywalką Polki w kolejnym meczu będzie rozstawiona z numerem 32 Rosjanka Jelena Wiesnina.