WTA Pekin 2016: 20. tytuł w karierze Radwańskiej!

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska pokonała Johannę Kontę 6:4 6:2 w finale turnieju WTA w Pekinie. Był to 20. wygrany turniej tej rangi w karierze Polki.

1 111 000 dolarów i 1000 punktów do rankingu WTA – o tyle wzbogaciła się w niedzielne przedpołudnie polskiego czasu Agnieszka Radwańska. Nasza najlepsza tenisistka w finale prestiżowego turnieju w Pekinie nie dała szans rozstawionej z 11 numerem reprezentantce Wielkiej Brytanii.

Johanna Konta była w stanie wygrać z Radwańską zaledwie sześć gemów i przez cały mecz wyglądała na mocno zirytowaną świetną postawą defensywną krakowskiej tenisistki. Jedynym momentem, gdy można było mieć cień wątpliwości, co do wyniku tego spotkania, miał miejsce pod koniec pierwszego seta, gdy Kotna odrobiła część strat i miała nawet break point na doprowadzenie do remisu. Potem starcie toczyło się już całkowicie po myśli i pod dyktando Polki i zakończyło w najbardziej efektowny z możliwych sposobów – asem serwisowym.

Agnieszka swój drugi pekiński tytuł wywalczyła w pięknym stylu, nie przegrywając w trakcie imprezy ani jednego seta.