WTA Rzym: Radwańska w ćwierćfinale, Schiavone tłem dla Polki

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska bez większego problemu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie. W czwartkowym pojedynku 1/8 finału Polka zwyciężyła 33-letnią Włoszkę Francescę Schiavone 6:4 6:1.

Polka wygrała w dwóch setach, mając w tym meczu przewagę właściwie od początku. W pierwszej partii, przy prowadzeniu 3:2 dokonała przełamania, które rozstrzygnęło o losach tej części gry, wygranej ostatecznie 6:4.

W drugim secie było jeszcze bardziej jednostronnie – pierwsze pieć gemów padło łupem Radwańskiej. Przy wyniku 5:0 miała ona trzy piłki meczowe, ale nie zdołała ich wykorzystać. Udało się dopiero po kilku minutach, w kolejnym gemie, przy piątym meczbolu.

To trzydzieste w tym sezonie zwycięstwo Radwańskiej w ramach cyklu WTA. Nasza reprezentantka jest pod tym względem najlepsza na świecie. Tyle samo wygranych ma  na swoim koncie jedynie Hiszpanka Suarez-Navarro, która również zagra  w ćwierćfinale rzymskiej imprezy. Rywalką krakowianki w meczu o półfinał turnieju będzie triumfatorka konfrontacji Janković – Pennetta.

Drabinka turnieju WTA Rzym >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/