Kvitova odprawiona z kwitkiem

A. Radwańska

Od łatwego zwycięstwa z Petrą Kvitovą rozpoczęła udział w turnieju WTA Chapionships Agnieszka Radwańska. Polka zwyciężyła w dwóch setach.

Polka i Czeszka zostały wybrane do meczu inauguracyjnego turnieju w Stambule. Broniąca tytułu Kvitova jest ostatnio cieniem zawodniczki sprzed roku i łatwo uległa dobrze dysponowanej Radwańskiej.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia Polki 3:0. Tenisistka z Krakowa miała na koncie jedno przełamanie. Kvitova na chwilę się obudziła i doprowadziła do remisu 3:3, by potem znów przegrać 3 gemy z rzędu i całego seta 3:6.

Kvitova popełniała mnóstwo błędów – wielokrotnie uderzała w siatkę, aut lub psuła serwis. Radwańska spokojnie czekała na te pomyłki nie męcząc się nawet zbytnio. W całym spotkaniu przeciwniczka oddała jej ponad 40 punktów po niewymuszonych błędach.

Niemal identyczny scenariusz miał drugi set, z tą różnicą, że Kvitova zdobyła punkt już na początku, co ciekawe – przy serwisie Radwańskiej. Z każdym kolejnym gemem postawa Czeszki pozostawiała więcej do życzenia. Isia wygrała tego seta 6:2.

Było to pierwsze w karierze zwycięstwo Agnieszki z tą przeciwniczką.