Kvitova odprawiona z kwitkiem

A. Radwańska

Od łatwego zwycięstwa z Petrą Kvitovą rozpoczęła udział w turnieju WTA Chapionships Agnieszka Radwańska. Polka zwyciężyła w dwóch setach. 

Polka i Czeszka zostały wybrane do meczu inauguracyjnego turnieju w Stambule. Broniąca tytułu Kvitova jest ostatnio cieniem zawodniczki sprzed roku i łatwo uległa dobrze dysponowanej Radwańskiej.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia Polki 3:0. Tenisistka z Krakowa miała na koncie jedno przełamanie. Kvitova na chwilę się obudziła i doprowadziła do remisu 3:3, by potem znów przegrać 3 gemy z rzędu i całego seta 3:6.

Kvitova popełniała mnóstwo błędów – wielokrotnie uderzała w siatkę, aut lub psuła serwis. Radwańska spokojnie czekała na te pomyłki nie męcząc się nawet zbytnio. W całym spotkaniu przeciwniczka oddała jej ponad 40 punktów po niewymuszonych błędach.

Niemal identyczny scenariusz miał drugi set, z tą różnicą, że Kvitova zdobyła punkt już na początku, co ciekawe – przy serwisie Radwańskiej. Z każdym kolejnym gemem postawa Czeszki pozostawiała więcej do życzenia. Isia wygrała tego seta 6:2.

Było to pierwsze w karierze zwycięstwo Agnieszki z tą przeciwniczką.

WSZYSTKO O TURNIEJU WTA CHAPIONSHIPS W STAMBULE >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz