WTA Stuttgart ’14: Radwańska walczyła, ale przegrała z Szarapową

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska przegrała 4:6 3:6 z Marią Szarapową w 1/4 finału turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka w drugim secie heroicznie broniła piłek meczowych, ale ostatecznie przegrała ze słynną Rosjanką.

Początek pierwszego seta miał dość niecodzienny przebieg. Przez siedem gemów żadna z pań nie potrafiła wygrać własnego serwisu, co spowodowało istną lawinę przełamań. Niestety w ósmy gemie zahamowała ją Szarapowa i dzięki temu wyszła na prowadzenie 5:3. Co prawda chwilę potem Agnieszka potrafiła wreszcie obronić swoje podanie, ale przy stanie 4:5 przegrała gema i całego seta.

Druga partia rozpoczęła się dla Polki jeszcze gorzej. Rosjanka przełamała ją w 1 i 3. gemie, obejmujac prowadzenie 3:0. W kolejnej rozgrywce wygrała do 30 swój serwis i dodatkowo zwiększyła przewagę. Pierwszy punkt w tym secie – na 1:4, Agnieszka wywalczyła dopiero po chwili. Od tego momentu panie grały "gem za gem", ale przy stanie 5:2 i swoim serwisie Szarapowa dostała szansę na skończenie meczu. Zmarnowała jednak sześć piłek meczowych i ostatecznie zamiast 6:2 zrobiło się 5:3. Kolejne okazje do wygrania Rosjanka miała przy serwisie Agnieszki w następnej partii i drugą z nich wykorzystała, zapewniając sobie tym samym triumf 6:4 6:3.

W półfianle Szarapowa zagara z Carlą Suarez Navarro lub Sarą Errani.