WTA Sydney: Radwańska pokonała Cornet

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska wygrała z Francuzką Alize Cornet 6:3 6:2 w meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Sydney. 

Pierwszego seta Polka,  która w Sydney zjawiła się tuż po zwycięstwie w Pucharze Hopmana, wygrała 6:3. Warto odnotować,że Alize Cornet także reprezentowała swój kraj podczas zawodów par mieszanych w Perh. Obie tenisistki zagrały nawet przeciwko sobie w meczu grupowym i w trzech setach zwyciężyła Francuzka.

Kluczowy dla losów drugiego seta był szósty gem, w którym po długiej walce, Agnieszka obroniła własny serwis i utrzymała przewagę przełamania. Kolejnego gema, także wygrała krakowianka, co oznaczało, że losy spotkania są praktycznie przesądzone. Ostatecznie pojedynek skończył się wynikiem 6:3 6:2.

Rywalką Radwańskiej w meczu 1/8 będzie Hiszpanka Garbine Muguruza.

Turniej w Sydnej jest ostatnim sprawdzianem przed pierwszym szlemem w sezonie – startującym już 19 stycznia Australian Open 2015.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz