Wybierz z nami najlepsze sceny fazy grupowej MŚ w Brazylii

W dniu przerwy od piłkarskich emocji media skupiają się na podsumowaniach fazy grupowej i różnego rodzaju sondach. Wybierają najlepsze bramki, mecze etc. My postanowiliśmy potraktować sprawę z przymróżeniem oka i proponujemy Wam wybór najlepszych scen z fazy grupowej. W wielu meczach, mieliśmy bowiem zdarzenia wymykające się konwencji, trudne do opisania, śmieszne, bulwersujące i wkurzające. Nominowaliśmy 14 obrazków, pod nimi macie możliwość oddania głosu. Głosujemy do soboty do 16:00.

1. Jordan Ayew'a (GHA vs POR)

Oglądaliśmy ten mecz w gronie kilku osób i mówimy uczciwie – dla nas jest to faworyt numer jeden w tych wyborach. Warto zwrócić uwagę, że Portugalczycy bo tym "pokazie" byli w takim szoku, że przez kolejne 2 minuty nie potrafili  prosto kopnąć piłki.

2. Irmatow vs. Jones (USA vs. GER)

No cóż… jeden z wielu błędów sędziowskich na tych mistrzostwach. Irmatow ewidentnie fauluje przed polem karnym Jonesa, ale nie odgwizduje faulu i nie pokazuje sobie żółtej kartki.

3. Rosjanie wylatują z mundialu (ALG vs. RUS)

Rosja była bliska wypadnięcia z mundialu już w pierwszej połowie, ale uratowała ją poprzeczka… w drugiej połowie ekipa Fabio Capello nie miała już tyle szczęścia.

4. Lavezzi vs. Sabella (ARG vs. NGA)

Lavezzi jak sam twierdzi "schłodził" trochę trenra, który się zgrzał. Brak szacunku do szkoleniowca? Nie, raczej pomocna dłoń… i bidon.

5. Samaras vs trudny brazylijski klimat (GRE vs. CIV)

Mistrzostwa w Brazylii to ciągłe zmiany klimatu, piłkarzy zaskakują upały, chłód, opady i jak widać na tym filmiku – boczny wiatr.

6. Chiellini vs zęby Suareza (URU vs. ITA)

Nie mogło tego zabraknąc w tym zestawieniu. Gryzący Suarez, po tym jak został zawieszony na 4 miesiące we wszystkich rozgrywkach, wolałby jednak, żeby to się nie stało… chociaż nie, chyba jednak mu się podobało i chętnie to powtórzy.

7. Miguel Herrera vs. reszta świata (MEX vs. CRO i nie tylko)

To tylko jeden z kilku świetnych filmików z sympatycznym meksykańskim szkoleniowcem. Pchła lub jak kto woli "crazy frog" gwarantuje show przy linii w każdym meczu, jak dobrze że Meksyk wyszedł z grupy, mimo że sędziowie zabrali mu lekką ręką trzy gole w starciach z Kamerunem i Chorwacją.

8. Jedyny prawdziwy Polak na mundialu (GHA vs GER)

Tu nie ma co oglądać… tu trzeba dzwonić. Chłopak podobno zbiera na bilet powrotny 🙂

9. "Hart" na piłkę (ENG vs. URU)

Ktoś mówił, że Anglicy oddali mundial bez walki? Chyba jednak nie….

10. Zespół pieśni i tańca Kolumbia (COL vs. grupa C)

Tak się bawi Kolumbia, a że okazji do świętowania ma sporo, to do takich obrazków zdążyliśmy już przywyknąć.

11. Czerwo dla Songa (CMR vs. CRO)

No cóż… wyceniono to na trzy mecze zawieszenia… przecież nikomu nie złamał nogi. Co innego jakby ugryzł, wtedy mógłby jechać na wycieczkę w 80 dni dokoła świata.

12. Kung fu Ghana (GHA vs USA)

Dempsey wyglądał po tym ataku jak po walce MMA, ale nadal grał i strzelał…

13. Drugie śniadanie (IRN vs. NGA)

Zimno, ciemno i do domu daleko, dobrze chociaż że jest co jeść…

14. Martins Indi vs spray (NED vs. SPA)

Jak można w taki sposób potraktować nowiutkie buciki? Toż to nie przystoi…

[socialpoll id=”2208456″]

***

Przy okazji pozdrawiamy Sebatiana Freja, który większość tych historyjek nagrał i wrzucił do netu. Tutaj jego TWITTER