Wysoka wygrana Vive

Uros Zorman i Denis Buntić, Vive Targi Kielce

Szczypiorniści Vive Targi Kielce pokonali na wyjeździe HC St. Petersburg 31:21 w drugim meczu rozgrywek EHF Ligi Mistrzów. Kielczanie mają komplet punktów.

Spotkanie w Czechowie było wyrównane tylko przez pierwsze 10  minut. Od tego momentu kielecka drużyna konsekwentnie zaczęła budować przewagę, która ostatecznie wyniosła 10 bramek.

Najwięcej goli dla gości zdobył Chorwat Ivan Cupić – 12.

Mecz w świecącej pustkami podmoskiewskiej hali nie był porywającym widowiskiem i prowokuje pytania o zasadność występów wicemistrzów Rosji w Lidze Mistrzów 2012/13. Bez własnej hali, z garstką kibiców i na kiepskim poziomie sportowym – taki obraz St. Petersburg HC jawi nam się po dwóch kolejkach rozgrywek. Rosjanie doznali już drugiej wysokiej porażki i raczej na pewno pożegnają się z rozgrywkami już po fazie grupowej.

Podopieczni Bogdana Wenty mają natomiast 4 punkty i potwierdzają, że są jednym z faworytów do wygrania grupy C. Kolejny mecz rozegrają już za tydzień – w Kielcach zmierzą się ze słoweńskim Gorenje Valenje, które jak na razie ma jeden wygrany mecz na koncie.