Wywiad z rzecznikiem prasowym Dolcanu Ząbki – Dariuszem Dudkiewiczem

Tomek Mądry: Co jest powodem tak słabej dyspozycji Dolcanu w tym sezonie?

Dariusz Dudkiewicz: Sezon jeszcze się nie zakończył i myślę, że od meczu z Bogdanką Łęczna musi załapać ten rytm, czyli zespół zacznie wygrywać.

TM: Czy jest szansa na uratowanie się przed spadkiem do I ligi?

DD: Jeśli chodzi o szanse na utrzymanie to mamy wciąż bardzo duże a najważniejsze jest to, że nie musimy na nikogo liczyć mamy liczyć tylko na siebie ponieważ przed nami mecze z bezpośrednimi rywalami do utrzymania w lidze.

TM: Co się stało z Piotrem Dziewickim? Były gracz Polonii Warszawa miał wam pomóc, a jak na razie spisuje się poniżej oczekiwań, podobnie zresztą jak cała defensywa.

DD: Piotr Dziewicki narzeka na drobne  urazy i na pewno nam pomoże w utrzymaniu a to co się tyczy pozostałych zawodników z linii defensywnej to z dnia na dzień prezentują się coraz lepiej.

TM: Oprócz słabej dyspozycji defensywy, nasz napad wygląda fatalnie. Po odejściu Patryka Kubickiego, żaden z napastników nie ma na koncie więcej niż jednego gola, a liderem w tej klasyfikacji jest Marcin Stańczyk, pomocnik. Co jest tego powodem?

DD: Marcin Stańczyk jest zawodnikiem posiadającym wysokie umiejętności strzeleckie i dla niego nieważne jest czy gra w linii pomocy, czy w napadzie. Nie przypadkowo strzela najwięcej goli w zespole i jego brak na boisku widać bardzo wyraźnie. Pozostałym napastnikom brakuje przysłowiowego szczęścia czego przykładem jest ostatni mecz z Wartą gdzie bardzo dobrą zmianę dał Paweł Buśkiewicz.

TM: Czy w razie spadku zostanie zwolniony aktualny trener?

DD: Trener Robert Podoliński nie dostał żadnego ultimatum od zarządu. Proponuję dać trenerowi czas na wykazanie się i nie krytykować go jeszcze teraz.

TM: Dolcan wciąż nie wygrał meczu na wiosnę własnym stadionie, czy drużyna nie odczuwa mobilizacji na własnym boisku?

DD: Brak zwycięstw na własnym stadionie nie poprawia samopoczucia. Musi się w końcu zmienić. Mam nadzieję, że tego następny mecz u siebie z Podbeskidziem Bielsko Biała spowoduje dodatkową mobilizację, ponieważ jeszcze ich nie ograliśmy a kiedyś musimy. W końcu futbol jest nieprzewidywalny…

TM: Najlepszym zawodnikiem Dolcanu w całym sezonie był bramkarz, Rafał Misztal. Czy on, tak jak wcześniej chociażby Marcin Tataj bądź Patryk Kubicki odejdzie do klubu grajacego w Ekstraklasie albo o nią walczącego?

DD: Rzeczywiście Rafał Misztal jest wyróżniającym się piłkarzem naszego zespołu, a czy zgłosi się po niego klub z Ekstraklasy? Wiadomo, że każdy piłkarz dąży do gry na jak najwyższym poziomie. Dla każdego zawodnika z naszego klubu marzeniem jest gra w Ekstraklasie czego zresztą Rafałowi serdecznie życzę.

TM: W Ząbkach buduje się nowa trybuna, wdrążany jest też plan budowy kompleksu sportowego. Będzie różniła się od aktualnego stadionu. Czy nie żal byłoby, gdyby takie obiekty wylądowały w drugiej lidze?

DD: Chciało by się zaśpiewać „Góralu czy Ci nie żal”, chociaż Góralami nie jesteśmy. To oczywiście żarcik muzyczny, ale rzeczywiście było by miło powitać rozgrywki pierwszoligowe na nowym stadionie, czego oczywiście życzę mojemu klubowi.

TM: Pozdrawiam i dziękuję za wywiad.

DD: Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Dariusz Dudkiewicz

Krótkie wyjaśnienie:

Jest to mój pierwszy wywiad przeprowadzony z kimkolwiek, dlatego proszę o brak gigantycznej krytyki. Udało mi się porozumieć z panem Dudkiewiczem przez e-maila, nie spotkałem się z nim osobiście.  Tym samym założyłem e-maila pod nazwą „pubsport.pl@gmail.com”. Jeśli ktoś nie wierzy w prawdziwość wywiadu bądź chce tego maila użyć, proszę o kontakt.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Tomek Mądry
Pochodzę z Poznania, aktualnie mieszkam w Ząbkach. Kibic Chelsea, FC Koeln. To tyle. Jestem zwyczajnym, szarym człowiekiem, który postanowił się czymś interesować. Wybrał sport. Oprócz amatorskiego grania w piłkę nożną i uprawiania badmintona piszę także od listopada bloga. W styczniu założyłem nowy i teraz publikuje wpisy na obu adresach. Dnia 10 marca postanowiłem zarejestrować się na pubsport.pl i umieszczać również tutaj moją publicystykę. Na moim blogu i na pubsport znajdziecie na pewno co czwartek - felieton o Chelsea i wiele, wiele innych.
http://kwestor.blox.pl/html