Z pustego i Salamon…

Ilekroć widzę tytuł w stylu „AC Milan/FC Barcelona/wielki klub obserwuje polskiego piłkarza” uciekam jak najdalej od niego, nawet nie chce mi się puknąć w czoło albo machnąć ręką. Dziś jednak tego typu nagłówek kliknąłem. Dowiedziałem się, że trener Milanu obserwował mecz Brescia kontra „coś tam coś tam”, bo oglądał Bartosza Salamona i chce sprowadzić go na San Siro. Super – pomyślałem…

Super menadżera ma młody Polak, ewentualnie jego klub, który chce opchnąć go za dobrą gotówkę. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt,że Salamon strzelił w tym meczu gola, w 88. minucie dał swojemu zespołowi remis 2:2. Żeby było jeszcze pikantniej – parę miesięcy temu piłkarzem tym podobno interesował się sam Guardiola. To ci dopiero heca – mamy piłkarza rozchwytywanego przez największe kluby na świecie. Czekamy tylko na Mourinho, chciałoby się powiedzieć.

Czekam też na tytuł „Barca i Milan walczą o wschodzącą gwiazdę polskiej piłki”. Przypadkowo oglądałem ten mecz i, może wyjdę na ignoranta, ale o tym, że gra w nim Polak, dowiedziałem się w 88. minucie. Trener Milanu podobno wiedział, ciekawi mnie tylko jedna rzecz: jak dziennikarze się dowiedzieli o tym, kogo obserwuje. Zresztą, to i tak nie ma znaczenia, nadal mam zamiar konsekwentnie olewać tego typu informacje, bo w cuda w postaci Salamona biegającego po murawie San Siro w pasiastej koszulce Milanu nie uwierzę, póki nie zobaczę. Sory memory, z pustego i Salamon nie naleje.

Semir Stilić podobno strzela fochy… Tak piszą na stornie „Faktu”. No faktycznie kurde foch, bo nie chce podpisać kontraktu windującego jego cenę. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, mam tylko nadzieję, że usilna próba odejścia z Lecha nie skończy się z transferem… do Młodej Ekstraklasy.

Zauważyliście, że bez echa praktycznie przeszła wieść o zatrzymanych sędziach piłkarskich? Bać się czy cieszyć? Nikt już nie robi sensacji z aresztowań ważnych osób ze światka piłkarskiego. Tak bardzo przywykliśmy do korupcji?

PS. Od dziś „wejście nakładką” będzie bez tytułu w tytule 🙂 jasne?