Zagłębie – Jagiellonia 2:1, widmo spadku oddalone

Po ciekawym, obfitującym w strzały spotkaniu, Zagłębie Lubin pokonało Jagiellonią Białystok 2:1.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

1:0 Pawłowski 9′ 2:0 Pawłowski 54′ 2:1 Porębski 72′

Zagłębie rozpoczęło mecz z animuszem i objęło prowadzenie w 9. minucie, po strzale Pawłowskiego. Potem przeważała Jagiellonia, ale nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. w 35. minucie Norambuena nie trafił do siatki z 4 metrów, jak się okazało, gol i tak nie byłby uznany z powodu faulu w ofensywie popełnionego przez gracza Jagiellonii.

Chwilę później Zagłębie powinno podwyższyć – najpierw Sernas przegrał pojedynek sam na sam z Sandomierskim, a Lira, do którego trafiła piłka po złym wybiciu obrońców spudłował z 7 metrów.

Tuż przed przerwą Tomasz Kupisz mógł pokusić się o gola, ale jego strzał zza pola karnego był zdecydowanie za lekki i nie sprawił kłopotów Ptakowi. W odpowiedzi podobny strzał Hanzela minął słupek o około 2 metry.

Niecałe 10 minut po zmianie stron Pawłowski pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Jego strzał prawą nogą był poza zasięgiem dobrze dysponowanego dziś Sandomierskiego.

W 72. minucie Tomasz Porębski pokonał bramkarza Zagłębia, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego.  Trzy minuty później Maciej Makuszewski piękną główką omal nie przelobował Ptaka, golkiper Zagłębia z najwyższym trudem wybił jednak piłkę na róg.

Wynik nie uległ już zmianie i Zagłębie wygrało trzeci mecz z rzędu.

Zagłębie: Ptak – Widanow, Banaś, Horwath, Costa – Bilek, Hanzel, Pawłowski, Rachwał (17′ Hodour ) – Lira, Sernas  (91′ Woźniak)
Jagiellonia: Sandomierski – Pejović, Porębski, Cionek, Norambuena – Kupisz, Grzyb (89′ Seratlić), Bandrowski, Burkhardt (62′ Cetković), Dżalamidze (46′ Rasiak)  – Makuszewski

Kontakty Świra za mecz Zagłębie Jagiellonia:

** 2 Kontakty:

Szymon Pawłowski – zdobywca dwóch bramek, zdecydowanie najlepszy na boisku.

* 1 Kontakt:

Grzegorz Sandomierski – mimo puszczonych goli, bardzo pewny występ, sporo wybronionych sytuacji.

Costa – obrońca Zagłębia był bardzo aktywny w ofensywie, wielokrotnie podłączał się na prawej stronie do akcji swojego zespołu.

Aleksander Ptak – bramkarz Zagłębia, podobnie jak jego odpowiednik z Białegostoku zagrał bez zarzutu, w 75. minucie świetnie obronił strzał Makuszewskiego.