Zagraliśmy na Turnieju Grudniowym w Kielcach

Osoby śledzące naszego Facebooka już się o tym dowiedziały, teraz czas na czytelników PubSport.pl. W poprzednią niedzielę – 20. grudnia reprezentacja naszej strony pod wodzą redaktora naczelnego Damiana Ślusarczyka wystąpiła w Grupie Medialnej im. Adama Gołąba podczas dorocznego Turnieju Grudniowego w Kielcach. 

Turniej Grudniowy w Kielcach to impreza znana i ceniona w środowisku piłkarskim. Organizator Jaromir Kruk dba o to, by miał godną otoczkę, fajną atmosferę i świetną obsadę. Właściwie przez cały grudzień w kieleckich halach trwają zmagania trójek piłkarskich w rozmaitych kategoriach – grają najmłodsi adepci futbolu, totalni amatorzy jak i zawodowi piłkarze. Nieodłącznym elementem Grudniowego jest Grupa Medialna, w której w szranki stają dziennikarze i przedstawiciele mediów. Warto dodać, że rozgrywki żurnalistów poświęcone są pamięci zmarłego w 2013 roku Adama Gołąba, dziennikarza kieleckiej Gazety Wyborczej.

pubsport1

Pomysł, by PubSport.pl miał swoją ekipę na Grudniowym zrodził się w mojej głowie latem podczas spotkania reprezentacji Polski U21 ze Szwecją rozgrywanego na Kolporter Arenie. Z tego miejsca chciałbym podziękować Jarkowi Krukowi za to, że od razu wyraził na to zgodę i zaprosił nas do udziału w zmaganiach. Pozostało jeszcze ogarnąć skład, kupić koszulki i zagrać.

PubSport to malutka stronka, ogarniana w 95% przeze mnie osobiście. Skompletowanie składu nie było zatem zadaniem łatwym. Posiłkować musiałem się znajomymi. Do gry zaprosiłem zatem swojego brata Krzysztofa Ślusarczyka oraz kolegów, lubiących od czasu do czasu „haratnąć” w gałę – Piotra Muchę, Karola Muchę,  Mateusza Stefańczyka i Karola Szymańskiego. Każdemu z nich gorąco dziękuję za występ, zwłaszcza Mateuszowi i Karolowi, którzy musieli w niedzielny poranek przejechać kilkadziesiąt kilometrów, by przez kilka minut pokopać w piłkę. 

pubsport3

Zazwyczaj wchodzicie na PubSport w poszukiwaniu wyników i podsumowań. Niestety nie uciekniemy od tego również w tym tekście. Powiedzmy krótko – ekipa „bardziej pub niż sport” zrealizowała w stu procentach założenia taktyczne – zagrała „na zero z przodu” i dzielnie broniła dostępu do własnej bramki. Przez jakieś trzy minuty pierwszego pojedynku w naszej bramce stał autobus zaparkowany, tak doskonale, że nie powstydziłaby się Chelsea z najlepszych czasów. W końcówce i kolejnym starciu byliśmy już niestety jak The Blues bardziej współcześni, zajmujący piętnaste miejsce w tabeli Premier League. Ostatecznie przegraliśmy 0:2 z Akademickim Przeglądem Sportowym i 0:3 z DJ Team. Trzeci mecz nie doszedł do skutku, bo na hali nie stawił się czwarty uczestnik grupy B. Szkoda, bo dopiero w meczu o „honor” mieliśmy pokazać swoje prawdziwe oblicze i być jak Polska Engela na MŚ 2002.

pubsport2

Mimo porażki i mikrourazów, paraliżujących nas przez kilka kolejnych dni, postanowiliśmy, że ten projekt będzie rozwijany. Planujemy trochę potrenować z dala od fleszy i za rok odegrać większą rolę na Grudniowym. W międzyczasie trafią się też pewnie jakieś sparingi i inne turnieje. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Jeśli chodzi o Turniej Grudniowy, to wszystkie informacje na jego temat znaleźć można na stronie kieleckifutbol.pl. Zachęcamy do jej odwiedzania i zainteresowania się kieleckimi trójkami, bo zabawa jest na prawdę doskonała.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/