Jesteś tutaj
Główna > Las Vegas 2015 – MŚ w zapsach

Prezentujemy terminarz, medalistów oraz wyniki i kadrę Polaków podczas MŚ w zapasach Las Vegas 2015.

[tab:Terminarz]

PONIEDZIAŁEK 7/09:

Styl klasyczny – kat. 66 kg (M), 75 kg (M), 98 kg (M)

  • 19:00 – 2:00 Preeliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, repasaże
  • 4:30 – 6:30 Walki medalowe

WTOREK 8/09:

Styl klasyczny – kat. 59 kg (M), 71 kg (M), 80 kg (M), 130 kg (M)

  • 19:00 – 1:30 Preeliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, repasaże
  • 3:30 – 6:30 Walki medalowe

ŚRODA 9/09:

Styl klasyczny 85 kg (M) + Styl wolny 48 kg (K), 53 kg (K), 69 kg (K)

  • 19:00 – 1:00 Preeliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, repasaże
  • 3:30 – 6:30 Walki medalowe

CZWARTEK 10/09:

Styl wolny 55 kg (K), 58 kg (K), 63 kg (K) 75 kg (K) + 65 kg (M)

  • 19:00 – 1:00 Preeliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, repasaże
  • 3:30 – 6:30 Walki medalowe

PIĄTEK 11/09

Styl wolny 60 kg (K) + 61 kg (M), 86 kg (M), 97 kg (M)

  • 19:00 – 1:00 Preeliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, repasaże
  • 3:30 – 6:30 Walki medalowe

SOBOTA 12/09

Styl wolny 57 kg (M), 70 kg (M), 74 kg (M), 125 kg (M)

  • 19:00 – 1:00 Preeliminacje, 1/8, 1/4, 1/2, repasaże
  • 3:30 – 6:30 Walki medalowe

Wszystkie godziny wg. czasu polskiego

[tab:Medaliści i wyniki]

Styl klasyczny

Kat. 59 kg:

  1. Molina (CUB)
  2. Bajramow (AZE)
  3.  Kebizpajew (KAZ)
    Yun (PRK)

Michał Tracz przegrał w pierwszej walce – kwalifikacjach.

Kat. 66 kg:

  1. Staebler (GER)
  2. Arutjunjan (ARM)
  3. Surkow (RUS)
    Stefanek (SRB)

Mateusz Bernatek odpadł w 1/8 finału

Kat. 71 kg:

  1. Czunajew (AZE)
  2. Wardanjan (UKR)
  3. Tallroth (SWE)
    Kurak (RUS)

Kat. 75 kg:

  1. Własow (RUS)
  2. Madsen (DEN)
  3. Bisek (USA)
    Kartikow (KAZ)

Mateusz Wolny odpadł w 1/16 finału.

Kat. 80 kg:

  1. Cebi (TUR)
  2. Szirdakow (KGZ)
  3. Gobadze (GEO)
    Ghaderian (IRI)

Kat. 85 kg:

  1. Bieleniuk (UKR)
  2. Assakalow (UZB)
  3. Tahmasebi (AZE)
    Akhlagi (IRI)

Damian Janikowski przegrał walkę w 1/4 finału oraz w repasażach.

Kat. 98 kg:

  1. Alesanjan (ARM)
  2. Rezaei (IRI)
  3. Timoczenko (UKR)
    Magomedow (RUS)

Radosław Grzybicki odpadł w 1/16 finału.

Kat. 130 kg:

  1. Kayaalp (TUR)
  2. Lopez Nunez (CUB)
  3. Machow (RUS)
    Czerneckij (UKR)

Styl wolny (K)

KOBIETY:

Kat. 48 kg:

  1. Tosaka (JPN)
  2. Stadnyk (AZE)
  3. Morrison Haley (CAN)
    Blaszka (NED)

Iwona Matkowska odpadła w 1/16 finału

Kat. 53 kg:

  1. Yoshida (JPN)
  2. Mattsson (SWE)
  3. Adekuoroye (NGR)
    Jong (PRK)

Katarzyna Krawczyk odpadła po walce eliminacyjnej

Kat. 55 kg:

  1. Maroulis (USA)
  2. Ologonowa (RUS)
  3. Kit (UKR)
    Nikołowa (BUL)

Teresa Zwirydowska odpadła w 1/8 finału.

Kat. 58 kg:

  1. Icho (JPN)
  2. Olli (FIN)
  3. Ratkiewicz (AZE)
  4. Yesilirmak (TUR)

Kat. 60 kg:

  1. Herhel (UKR)
  2. Sukhee (MGL)
  3. Jaynes (USA)
    Manolowa (BUL)

Kat. 63 kg:

  1. Soronzonbold (MGL)
  2. Kawai (JPN)
  3. Tkacz Ostapczuk (UKR)
    Yusein (BUL)

Kat. 69 kg:

  1. Worobiewa (RUS)
  2. Zhou (CHN)
  3. Focken (GER)
    Dosho (JPN)

Agnieszka Wieszczek-Kordus odpadła w 1/8 finału

Kat. 75 kg:

  1. Gray (USA)
  2. Zhou (CHN)
  3. Marzaliuk (BLR)
    Mae (EST)

Daria Osocka odpadła w 1/4 finału oraz przegrała walkę repasażową.

Styl wolny (M)

MĘŻCZYŹNI:

Kat. 57 kg:

  1. Chinczegaszwili (GEO)
  2. Rahimi (IRI)
  3. Lebediew (RUS)
    Erdenebat (MGL)

Kat. 61 kg:

  1. Alijew (AZE)
  2. Batbold (MGL)
  3. Szuptar (UKR)
    Dubow (BUL)

Kat. 65 kg:

  1. Marquez (ITA)
  2. Nawruzow (UZB)
  3. Mohammadipahnehkolaei (IRI)
  4. Ramonow (RUS)

Magomedmurad Gadżijew przegrał w 1/16 finału z późniejszym mistrzem świata, po czym w repasażach wygrał jedną walkę i poległ w walce o awans do meczu o 3. miejsce.

Kat. 70 kg:

  1. Gazimagomedow (RUS)
  2. Yazdanichatari (IRI)
  3. Green (USA)
    Gor (TUR)

Kat. 74 kg:

  1. Burroughs (USA)
  2. Purevyav (MGL)
  3. Gedujew (RUS)
    Yaday (IND)

Krystian Brzozowski przegrał w walce kwalifikacyjnej z późniejszym mistrzem świata, w repasażach wygrał 2 walki, a w decydującej o awansie do meczu o brązowy medalprzegrał Irańczykiem Ghasemim. 

Kat. 86 kg:

  1. Sadulajew (RUS)
  2. Yasar (TUR)
  3. Karimimachiani (IRI)
    Aminaszwili (GEO)

Radosław Marcinkiewicz odpadł w kwalifikacjach.

Kat. 97 kg:

  1. Snyder (USA)
  2. Gadisow (RUS)
  3. Oliinyk (UKR)
    Gazumow (AZE)

Radosław Baran odpadł w 1/8 finału i przegrał walkę repasażową.

Kat. 125 kg:

  1. Akgul (TUR)
  2. Magomedow (AZE)
  3. Machow (RUS)
    Petriaszwili (GEO)

[tab:Klasyfikacja medalowa]

Końcowa (24 finały)

  1. Rosja – 2 – 8 RAZEM 13
  2. USA 4 – 0 – 3 RAZEM 6
  3. Turcja – 1 – 2 RAZEM 6
  4. Japonia 3 – 1 – 1 RAZEM 5
  5. Azerbejdżan – 3 – 3 RAZEM 8
  6. Ukraina 2 – 1 – 6 RAZEM 9
  7. Mongolia 1 – 3 – 1 RAZEM 5
  8. Armenia – 1 – 0 RAZEM 2
  9. Kuba – 1 – 0 RAZEM 2
  10. Gruzja – 0 – 3 RAZEM 4
  11. Niemcy 1 – 0 – 1 RAZEM 2
  12. Włochy 1 – 0 – 0 RAZEM 1
  13. Iran 0 – 3 – 3 RAZEM 6
  14. Uzbekistan – 2 – 0 RAZEM 2
  15. Chiny – 2 – 0 RAZEM 2
  16. Szwecja – 1 – 1 RAZEM 2
  17. Dania – 1 – 0 RAZEM 1
  18. Kirgistan 0 – 1 – 0 RAZEM 1
  19. Finlandia 0 – 1 – 0 RAZEM 1
  20. Bułgaria 0 – 0 – 4 RAZEM 4
  21. Kazachstan 0 – 0 – 2 RAZEM 2
  22. Korea Północna – 0 – 2 RAZEM 2
  23. Serbia 0 – 0 – 1 RAZEM 1
  24. Kanada – 0 – 1 RAZEM 1
  25. Białoruś 0 – 0 – 1 RAZEM 1
  26. Estonia 0 – 0 – 1 RAZEM 1
  27. Holandia – 0 – 1 RAZEM 1
  28. Nigeria – 0 – 1 RAZEM 1
  29. Indie 0 – 0 – 1 RAZEM 1

Kolejno: Miejsce, kraj, złote, srebrne, brązowe, SUMA

[tab:Kadra PL]

Styl klasyczny

59 kg – Michał Tracz
66 kg – Mateusz Bernatek
75 kg – Mateusz Wolny
85 kg – Damian Janikowski
98 kg – Radosław Grzybicki

Styl wolny

Kobiety:

48 kg – Iwona Matkowska
53 kg – Katarzyna Krawczyk
55 kg – Anna Zwirydowska
58 kg – Roksana Zasina
63 kg – Monika Michalik
69 kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus
75 kg – Daria Osocka

Mężczyźni:

65 kg – Magomedmurad Gadżijew
74 kg – Krystian Brzozowski
86 kg – Radosław Marcinkiewicz
97 kg – Radosław Baran

[tab:END]


pubsport.pl
Top