Zapowiadamy 10. etap Vuleta a Espana – pierwszą czasówkę

Po dniu przerwy we wtorek do walki wrcają uczestnicy wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana 2014. Od razu czeka ich poważna próba – jazda indywidualna na czas na dystansie 36,7 km.

Trasa czasówki będzie urozmaicona i znajduje się na niej jedna premia górska trzeciej kategorii – pierwsze 11 km praktycznie w całości prowadzi pod górę. Będzie to podjazd na Alto del Moncayo o nachyleniu wynoszącym między 4,a 5%. Potem kolarzy czeka zjazd niemal do samej mety. W początkowej fazie jest on dość stromy, potem wypłaszcza się. 

Wtorkowy etap z Real Monasteiro de Santa Maria de Veruela do Borja powinien przynieść zmianę lidera – Nairo Quintana ma niewielką przewagę nad zwodnikami, którzy lepiej od niego jeżdżą na czas – m.in. Alberto Contadorem i Chrostopherem Froomem. O etapowy triumf powalczą jednak zapewne specjaliści od jazdy indywidualnej. 

KLASYFIKACJA VUELTA A ESPANA 2014 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz