Zapowiadamy 10. etap Vuleta a Espana – pierwszą czasówkę

Po dniu przerwy we wtorek do walki wrcają uczestnicy wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana 2014. Od razu czeka ich poważna próba – jazda indywidualna na czas na dystansie 36,7 km.

Trasa czasówki będzie urozmaicona i znajduje się na niej jedna premia górska trzeciej kategorii – pierwsze 11 km praktycznie w całości prowadzi pod górę. Będzie to podjazd na Alto del Moncayo o nachyleniu wynoszącym między 4,a 5%. Potem kolarzy czeka zjazd niemal do samej mety. W początkowej fazie jest on dość stromy, potem wypłaszcza się. 

Wtorkowy etap z Real Monasteiro de Santa Maria de Veruela do Borja powinien przynieść zmianę lidera – Nairo Quintana ma niewielką przewagę nad zwodnikami, którzy lepiej od niego jeżdżą na czas – m.in. Alberto Contadorem i Chrostopherem Froomem. O etapowy triumf powalczą jednak zapewne specjaliści od jazdy indywidualnej. 

KLASYFIKACJA VUELTA A ESPANA 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/