Zapowiadamy 15 etap Vuelty z metą na Lagos de Covadonga

15. etap Vuelta a Espana będzie kończył się na legendarnym podjeździe Lagos de Covadonga i może wprowadzić poważne zamieszanie w czołówce klasyfikacji generalnej. 

Pierwsze 110 km etapu z Oviedo do Lagos de Covadonga będzie prowadziło raczej po płaskim terenie. Potem kolarzy czeka podjazd Puerto del Torno (2. kategoria, 8 km długości, śr. nachylenie 5%). Po zjeździe rozpocznie się zaś wspinaczka do Covadonga. Teren wznosić zacznie się już na około 20 km przed metą, ale oficjalnie podjazd będzie miał długość 12,2 km. Jak widać na załączonym profilu, góra jest nieregularna, nachylenie stale się waha – od 6 do 17,5 %. Pod koniec są też dwa momenty zjazdów, drugi z nich poprzedza finałowy odcinek o nachyleniu 17,5%.

KLASYFIKACJA VUELTA A ESPANA 2014 >>

 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz