Zapowiadamy czwarty etap Vuelty ’14

164 z Mariena del Arcor do Cordoby pokonają pokonają we wtorek uczestnicy wyścigu Vuelta a Espana 2014. Kolejny raz nie będzie to typowo płaski odcinek – na ostatnich 50 km zjadują się dwie premie górskie, które mogą sporo namieszać w klasyfikacji.

Po poniedziałkowym triumfie liderem wyścigu jest Ausralijczyk Michael Matthews z Orica GreenEdge, ale jego przewaga jest minimalna i etap taki jak ten wtorkowy może doprowadzić do kolejnych przetasowań na czele klasyfikacji generalnej. 

Około 50 km przed finiszem usytuowana jest premia górska trzeciej kategorii na Alto de San Jeronimo. Jest to podjazd o długości ponad 4 kilometrów i nachyleniu momentami przekraczającym 10%. 

Na 130 kilometrze rozpocznie się zaś podjazd na  Alto del Catorce Por Ciento. To już druga kategoria i ponad 7 km wspinaczki po drodze o średenim nachyleniu 5,1%. Na ostatnim kilometrze wzrasta ono do 11%, a w niektórych momentach siega nawet 16. Szczyt znajduje się 24 km przed metą, więc ewentualna ucieczka z odpowiednią przewagą może mieć szanse powodzenia. 

TERMINARZ I KLASYFIKACJA VUELTA A ESPANA 2014 >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/