Zapowiadamy drugi dzień hokejowych MŚ

Po piątkowej inauguracji MŚ w hokeju na lodzie możemy być pewni, że będzie to impreza pełna emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. W pierwszym dniu porażkę z Francją ponieśli Kanadyjczycy i w sobotę, w starciu z silną Słowacją muszą zgarnąć pełną pulę. Zapowiedź sobotnich gier.

W sobotę fani hokeja obejrzą sześć gier – po 3 w każdej z grup. Oto dokładny terminarz:

Grupa A:

Włochy – Norwegia /11:45/
Szwecja – Dania /15:45/
Kanada – Słowacja /19:45/

Grupa B:

USA – Szwajcaria /19:45/
Kazachstan – Niemcy /11:45/
Finlandia – Łotwa /15:45/

Na pierwszy ogień idą mecze Włochy – Norwegia i Kazachstan – Niemcy, istotne głównie w kwestii walki o utrzymanie w elicie. Każda z tych czterech drużyn rozegra swoje pierwsze spotkanie na turnieju. 

O 15:45 czekają nas mecz oborńców trofeum – Szwedów z Danią oraz ciekawie zapowiadający się Finlandia – Łotwa. Przypomnijmy, że Łotysze nieźle wypadli na Igrzyskach w Soczi, gdzie wyeliminowali Szwajcarów i byli bliscy doprowadzenia do dogrywki w ćwierćfinale z Kanadą. Finowie z kolei na Igrzyskach wywalczyli brązowe medale. 

Wieczorem oczy fanów hokeja zwrócone będą głównie na konfrontację Kanadyjczyków ze Słowakami. Oba zespoły wczoraj wywalczyły tylko po jednym punkcie. O ile w przypadku Słowacji, która po dogrywce przegrała z Czechami, nie było to wielką niespodzianką, to porażka Kanady z Francją (po karnych) należy rozpatrywać w kategoriach sensacji. 

W drugim wieczornym meczu USA zmierzy się ze Szwajcarią. Wicemistrzowie świata dostali wczoraj lanie od Rosjan (0:5), a już po 24 godzinach przyjdzie im grać z kolejną potęgą. Amerykanie rozbili na inaugurację gospodarzy (6:1) i na pewno są faworytami do zgarnięcia kolejnych trzech punktów. 

Mecz Kanada – Słowacja będzie można na żywo obejrzeć w TVP Sport.

Tabele i terminarz MŚ  w hokeju 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/