Mistrzostwa WTA: Radwańska gra z Kvitovą

W pierwszym dniu turnieju WTA Championships Stambuł 2013 odbędą się trzy mecze. Około godziny 20:00 na korcie pojawią się Petra Kvitova (5) i Agnieszka Radwańska (3). Prezentujemy zapowiedź wtorkowych meczów.

Sara Errani – Wiktoria Azarenka /16:00/

Turniej otworzy starcie w grupie białej. Sara Errani zagra z Wiktorią Azarenką. W tej grupie znalazły się jeszcze Jelena Janković i Na Li. One jednak pierwszego dnia mają wolne.

Errani zajmuje obecnie siódme miejsce w rankingu WTA, Azarenka jest wiceliderką. W karierze obie panie grały ze sobą siedmiokrotnie. Jeden raz triumfowała Włoszka, sześć spotkań padło łupem Białorusinki. W sezonie 2013 Errani zwyciężyła w jednym turnieju – Acapulco, Azarenka ma na koncie trzy tytuły, w tym wielkoszlemowy Australian Open.

Serena Williams – Angelique Kerber /18:00/

Pojedynek turniejowej „jedynki” z „ósemką”. Serena Williams przyjechała do Stambułu po czwarty w karierze tytuł mistrzyni WTA. Statystycznie obie panie dzieli przepaść. W roku 2013 Williams przegrała zaledwie 4 mecze i zdobyła 10 tytułów (m.in. US Open i French Open). Kerber ma na koncie tylko jeden wygrany turniej i rzutem na taśmę zakwalifikowała się do finałowej rozgrywki w Stambule.

W historii panie spotykały się trzykrotnie. Dwa razy (w tym na mistrzostwach WTA 2012) lepsza była Williams, jeden mecz wygrała zaś Niemka.

Agnieszka Radwańska – Petra Kvitova /20:00/

Na zakończenie dnia w Stambule zmierzą się Agnieszka Radwańska (3) i Petra Kvitova (5). Polka i Czeszka pojedynkowały się na kortach już pięciokrotnie. Niestety bilans (4:1) jest korzystny dla Kvitovej. Dwa z tych spotkań miały miejsce podczas mistrzostw WTA. Właśnie w tym turnieju (Stambuł 2012) Radwańska zanotowała swoje jedyne zwycięstwo z tą przeciwniczką.

W sezonie 2013 krakowianka triumfowała w trzech turniejach. Jej dzisiejsza oponentka zwyciężała zaś w dwóch imprezach cyklu WTA.

***

Transmisje z turnieju WTA Stambuł 2013 przeprowadzi stacja TVP Sport.

***

Tabele i terminarze turnieju WTA Championships 2013 >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/