Zapowiedź 4. etapu Tour de Ski – 15 km w Toblach

W czwartek rozegrany zostanie czwarty etap kobiecego Tour de Ski. Od godziny 15:15 panie rywalizować będą na 15 km techniką dowolną we włoskim Toblach. Będzie to bieg pościgowy.

Po trzech etapach w cyklu pewnie prowadzi Justyna Kowalczyk. Polka ma 50 sekund przewagi nad Norweżką Terese Johaug i równą minutę nad jej rodaczką Kristn Stoemer Steirą. Czwartkowy etap może być jedną z ostatnich szans na dogonienie Kowalczyk, która obawia się startu na tym dystansie, gdyż nie jest specjalistką od biegania „łyżwą”. Nasza reprezentantka od początku będzie biegła sama, gdyż na starcie zostaną uwzględnione różnice z klasyfikacji generalnej. Można ją znaleźć tutaj >>

Scenariusz tej rozgrywki wydaje się prosty do przewidzenia – Steira i Johaug będą współpracować, starając się odrobić jak najwięcej z początkowej różnicy. Być może dołączy do nich także Niemka Herrmann, która ruszy 65 sekund po Justynie .

Warto także pamiętać, że na mecie do zgarnięcia jest 15 sekund bonifikaty za etapowe zwycięstwo. Drugie miejsce to 10 sekund, a trzecie 5.

Profil trasy 4. etapu kobiecego Tour de Ski:

Profil trasy TdS Toblach
kliknij by powiększyć…

Zawodniczki pokonają trzykrotnie pięciokilometrową pętlę o nazwie Saskia. Na trasie próżno szukać długich, płaskich odcinków. Praktycznie cały czas narciarki będą się wspinać bądź zjeżdżać. Najdłuższy podjazd ma ponad 500 metrów długości, maksymalna różnica poziomów to 38 metrów.

Pełna lista startowa biegu/klasyfikacja TdS >>

Na 52. miejscu w klasyfikacji generalnej plasuje się obecnie Kornelia Kubińska, 61. jest Paulina Maciuszek. Obie tracą do Justyny Kowalczyk ponad 5 minut.

Bukmacherzy nie spodziewają się, by po biegu w Toblach zmieniła się liderka Tour de Ski. Na to, że Kowalczyk dobiegnie do mety biegu pościgowego nie warto stawiać – za postawioną złotówkę można zyskać zaledwie sześć groszy więcej.

Początek biegu o 15:15, transmisja w TVP 2 i Eurosporcie.

***

Rozpiska transmisji z Tour de Ski >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/