Radwańska w 1/8!

Agnieszka Radwańska

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Janković 6:3 7:5 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. W kolejnym pojedynku jej rywalką Będzie Roberta Vinci grająca z numerem 20.

Pełna drabinka US Open ->

Tak zapowiadaliśmy pojedynek Radwańska – Janković:

Jelena Janković ma 27 lat i urodziła się w Belgradzie, po raz ósmy startuje w US Open. W karierze wygrała pięć turniejów wielkoszlemowych, ale żadne z tych osiągnięć nie było zanotowane na kortach Flushing Meadows, gdzie najdalej docierała do finału (2008). Był to rezultat, pozwalający Janković wspiąć się wówczas  na pierwsze miejsce w światowym rankingu. Oprócz tych sukcesów, ma na koncie też 12 innych turniejów WTA oraz 9 wygranych szlemów deblowych.

Obecnie Jaković sklasyfikowana jest na 27. miejscu w rankingu WTA, w 2012 roku wygrała 26 z 50 swoich pojedynków i zarobiła 501 tysięcy dolarów. Nie zdołała wygrać żadnego turnieju, a najdalej dochodziła do półfinałów w Kopenhadze, Kuala Lumpur oraz Dubaju. W tym ostatnim musiała  uznać wyższość Agnieszki Radwańskiej, przegrywając w trzech setach 2:6 6:2 0:6. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Serbka odpadała już w pierwszej rundzie, będąc słabszą od Venus Williams.

Wspomniany pojedynek w Dubaju był trzecim i do dziś ostatnim starciem Janković i Radwańskiej. W 2008 roku reprezentantka Serbii wygrała z krakowianką w 1/8 French Open 6:3 7:6, trzy lata później – w Tokio, lepsza w trzech setach okazała się już Isia.

W tegorocznym US Open Jovanović nie straciła jeszcze seta. W pierwszej i drugiej rundzie dość gładko ogrywała swoje rywalki, były nimi kolejno Ukrainka Bondarenko (6:2 6:1) oraz Hiszpanka Arruabarrena-Vecino (6:4 6:2). Dla porównania, Radwańska w pierwszej rundzie 6:1 6:1 wygrała z Rosjanką Bratczikową, ale już w kolejnym meczu, długo męczyła się z Hiszpanką Suarez Navarro (4:6 6:3 6:0)

Radwańska w rankingu WTA zajmuje drugie miejsce i z takim samym numerem jest rozstawiona w Nowym Jorku. W Wimbledonie zanotowała życiowe osiągnięcie, dochodząc do finału, czy jest w stanie ten sukces powtórzyć w trwającym turnieju? Na jej drodze stanie dziś pierwsza poważna przeszkoda. Początek meczu o 17:00.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/