Zapowiedź: Barcelona – Milan

Wiele pytań zadają sobie piłkarscy fani przed rewanżowym pojedynkiem 1/8 finału Ligi Mistrzów. Najważniejsze to: gdzie ta wielka Barcelona?

Wynik 2:0 z pierwszego meczu daje Włochom lekki komfort przed rewanżem na Camp Nou, gdzie Barca będzie musiał gonić wynik. Żeby przedłużyć swoje nadzieje na awans, Hiszpanie będą musieli strzelić co najmniej dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej, a będzie to bardzo trudne, znając włoski styl gry – słynne catenaccio, może niezbyt efektowne, ale najczęściej bardzo efektywne.

Jeszcze do niedawna dla Barcelony nie stanowiłoby to wielkiego problemu, biorąc pod uwagę nawet klasę Milanu. Ostatnimi czasy jednak gra Barcelony jakby „siadła”, szczególnie w pierwszym meczu na San Siro. Nie było widać tej szybkości i pomysłu na grę, a wszystkie ataki odbijały się od żelaznej obrony rossonerich.

Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt kontrowersyjnej pierwszej bramki, którą zdobył Boateng, po wcześniejszym zagraniu ręką jednego z włoskich piłkarzy. Przy drugiej bramce za to nie mieliśmy już żadnych kontrowersji i było to jakby przypieczętowaniem kiepskiej dyspozycji Barcelony.

W tamtym spotkaniu nie było widać Messiego za to z bardzo dobrej strony zaprezentował się Stephan El Shaaraway, który okazał się, obok żelaznej dyscypliny taktycznej Milanu, największym zmartwieniem Katalończyków.

Czy Barcelona jest w stanie przebudzić się ze snu i pokazać w rewanżu futbol do jakiego nas przyzwyczaiła? Czy będzie w stanie złamać świetnie zorganizowaną obronę Włochów? Czy najlepszy piłkarz globu Leo Messi zabłyszczy? Odpowiedź na te pytania we wtorek o 20:45.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018