Czy Gwizdoń podtrzyma dobrą passę?

W sobotę w Oberhofie rozegrane zostaną sprinty, zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Panie rywalizować będą na 7,5 km.

Będą pierwsze starty indywidualne od połowy grudnia, kiedy w Pokljuce odbyły się biegi masowe. Kobiety wystartują o godzinie 14:30. Na liście startowej są wszystkie zawodniczki ze światowej czołówki, w tym 4. w Pucharze Świata Andrea Henkel. Niemka odpuściła czwartkową sztafetę z powodu choroby. Polskę będzie reprezentować pięć pań, oto ich numery startowe:

3. Magdalena Gwizdoń
17. Krystyna Pałka
34. Weronika Nowakowska-Ziemniak
66. Paulina Bobak
82. Monika Hojnisz

Największe emocje czekają nas na samym początku – praktycznie wszystkie wielkie faworytki biegu wystartują z numerami startowymi od 1 do 20. Jago druga pojedzie Olga Zajcewa, z „siódemką” Veronika Vitkowa,  9- Nadieżda Skardino, 8 – Synneve Solemdal, 10 – Daria Domraczewa, 11 – Olena Pidruszna, 12 – Tora Berger, 14 – Miriam Goessner, 16- Kaisa Makarainen, 20 – Olga Wiłuhina.

Liderką Pucharu Świata jest w tym momencie Tora Berger, Norweżka prowadzi także w klasyfikacji sprintu. Wyprzedza tam Czeszkę Soukalową (nie wystartuje w Oberhofie) oraz Białorusinkę Skardino. Piąta w tej klasyfikacji jest Magdalena Gwizdoń, która dobrze spisała się na drugiej zmianie czwartkowej sztafety i liczy na wysoką lokatę w sprincie. W tym sezonie na 7,5 km polska biathlonistka była raz dwudziesta i dwukrotnie szósta.

***

Bieg panów zaplanowano na 17:45. Z powodu kontuzji prawdopodobnie nie wystartuje w nim lider PŚ Martin Fourcade. Na starcie może zabraknąć także Jewgieniego Ustiugowa oraz Niemca Birnbachera, którzy narzekają na choroby. Wszyscy panowie są na liście startowej ale ich dyspozycja pozostaje wielką niewiadomą – żaden nie pobiegł w piątkowej sztafecie. Do gry wraca natomiast Norweg Tarjei Boe – zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2011/12. W tym sezonie jeszcze nie startował.

Polskę reprezentować będzie trzech biathlonistów – Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina oraz Rafał Lepel.

Terminarz i klasyfikacje PŚ w biathlonie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/