Zapowiedź biathlonowej sztafety pań w Ruhpolding

W środę o 18:15 w niemieckim Ruhpolding odbędzie trzecia w tym sezonie rywalizacja kobiecych sztafet biathlonowych. W wyścigu wezmą udział reprezentantki Polski.

Po doskonałym początku sezonu Polki uchodziły za faworytki do podium w biegu sztafetowym. Sztuka ta nie udała im się jednak ani w Hochfilzen ani ostatnio w Oberhofie. W Austrii Biało-Czerwone były szóste, w Niemczech siódme. Tak niską lokatę – zdecydowanie poniżej oczekiwań i możliwości, zawdzięczają słabemu strzelaniu Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak, które biegnąc na 3 i 4 zmianie straciły prowadzenie, które uzyskały Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń. W Ruhpolding Polki pobiegną w nieco zmienionym składzie – najszybszą Gwizdoń, zastąpi Agnieszka Cyl, która od początku sezonu zmagała się z problemami zdrowotnymi i zmęczeniem. Zmiana jest wynikiem działań sztabu szkoleniowego, który poszukuje optymalnego ustawienia przed najważniejszym biegiem rozstawnym – podczas Mistrzostw Świata w Novym Mescie. Nasze reprezentantki pobiegną w następującej kolejności:

  1. Krystyna Pałka
  2. Weronika Nowakowska-Ziemniak
  3. Monika Hojnisz
  4. Agnieszka Cyl

Faworytkami biegu wydają się po raz kolejny Ukrainki, zwyciężczynie sprzed tygodnia i liderki klasyfikacji sztafet. Mocne powinny być też Niemki, które w Oberhofie stanęły na trzecim stopniu podium mimo absencji doświadczonej Andrei Henkel. Teraz już takiego problemu nie będzie. Do miejsca na „pudle” aspirować powinny również reprezentantki Francji (ostatnio drugie). Tym razem pobiegną jednak bez swej liderki Marie Dorin-Habert. Wysoko ocenić należy też szanse Norweżek, do których składy wraca Ann Kristin Flatland.

Okazuje się, że strzelnica w tym Ruhpolding najbardziej sprzyja oddawaniu celnych strzałów – właśnie w tym miejscu notuje się największe współczynniki celności. Czy tak będzie także w tym roku przekonamy się oglądając m.in. sztafetę kobiet, w środę o 18:15.

***

Wszystko o PŚ w biathlonie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/