Kowalczyk przed Davos: liczę że krok po kroku dojdę także do swojej łyżwy

W sobotę o 12:30 w szwajcarskim Davos odbędzie się bieg indywidualny kobiet na 15 km zaliczany do punktacji Pucharu Świata. Wśród uczestniczek nie zabraknie Justyny Kowalczyk, która liczy, że tym razem lepiej spisze się w rywalizacji techniką dowolną. 

Justyna Kowalczyk w tym sezonie świetnie spisuje się w biegach techniką klasyczną. Zwyciężała w nich zarówno w Kuusamo jak i w Lillehammer. Problemy zaczynają się, gdy należy startować łyżwą. W tej technice Polka straciła szansę na wygraną w cyklu Ruka Triple i mimo trzech wygranych w czterech startach, nie jest liderką Pucharu Świata. Na swojej oficjalnej stronie polska mistrzyni napisała, że wiąże nadzieję ze startami w Davos:

 Chcę by były to lepsze biegi niż ten łyżwą w Kuusamo i liczę, że tak właśnie będzie i że krok po kroku dojdę także do swojej łyżwy – napisała Kowalczyk.

W biegu na 15 km obowiązywać będzie start interwałowy. Biegaczki będą wypuszczane na trasę co 30 sekund. Justyna Kowalczyk – obecnie trzecia w klasyfikacji Pucharowej pojedzie z numerem 58. Cztery numery później, w żółtej koszulce liderki to walki stanie Marit Bjoergen. Na trasie obejrzymy też Sylwię Jaśkowiec (37) i Paulinę Maciuszek (49).

Lista startowa biegu na 15 m w Davos (PDF) >>

Przed paniami trzy pięciokilometrowe pętle. Profil prezentujemy poniżej:

Davos profil trasy

Transmisję z sobotniej rywalizacji będzie można śledzić w TVP 2, sport.tvp.pl oraz Eurosporcie 2.  Początek biegów  o 12:30.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz