Zapowiedź biegu pań na 10 km tech. klasyczną w Lahti

Justyna Kowalczyk

W niedzielę o 9:00 zostanie rozegrany bieg kobiet na 10 km techniką klasyczną zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na trasie w Lahti zaprezentuje się 70 zawodniczek. 

Profil trasy:

/kliknij by zobaczyć w pełnym rozmiarze/

Zawodniczki pokonają dwukrotnie pętlę o długości 5 km. Jak widać na załączonym profilu, na trasie nie brakuje podbiegów. Jako że rywalizacja odbędzie się techniką klasyczną, Justyna Kowalczyk jest w gronie głównych faworytek do triumfu. Tradycyjnie jej największa przeciwniczkę będzie zapewne Marit Bjoergen. Tydzień temu Norweżka i Polka były zdecydowanie najlepsze w biegu masowym na 30 km tą właśnie techniką.

Bukmacherzy nie wyobrażają sobie, by ktoś spoza wymienionej dwójki mógł wspiąć się na na najwyższy stopień podium. O trzecie miejsce powinny powalczyć Heidi Weng i Therese Johaug.

W tym sezonie bieg indywidualny na 10 km klasykiem rozegrano dwa razy. W Kuusamo triumfowała Bjoergen przed Kowalczyk, w Quebecku najlepsza była ta druga. Trzeba jednak pamiętać, że Marit w Kanadzie nie startowała.

70 zawodniczek będzie w niedzielę ruszać do walki w 30-sekundowych odstępach. Ostatnia do boju wystartuje liderka Pucharu Świata – Justyna Kowalczyk. Polka rozpocznie swój występ o 9:35.

Pełna lista startowa >>

Transmisja w TVP2 oraz Eurosporcie.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/