Piłka ręczna: zapowiedź Szwecja – Polska [el. ME]

W dzisiejszym meczu na szczycie w Malmoe zmierzą się zespoły z pierwszego i drugiego miejsca w tabeli grupy piątej, które powalczą o fotel lidera.

Polska i Szwecja przewodzą w eliminacjach z kompletem zwycięstw i to te dwie drużyny są decydowanymi faworytami do awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Sytuacja w obozie Szwedów wygląda dobrze, gdyż wszyscy zawodnicy są gotowi do gry, a po długiej przerwie w ich szeregi powraca doświadczony Kim Andersson. W sztabie Polaków natomiast na pewno nie zagrają Krzysztof Lijewski, Tomasz Rosiński i Robert Orzechowski, którzy są kontuzjowani oraz Michał Jurecki narzekający na zmęczenie, co nie jest dobrą wiadomością.

Jak mówi polski szkoleniowiec, kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym meczu będzie odcięcie skrzydłowych szwedzkich, którzy potrafią szybko kontrować i doskonale prowadzić grę. Walka o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Polską a Szwecją dzisiaj w Malmoe oraz w niedzielę w Ergo Arenie, a spotkania te zapowiadają się niezwykle interesująco.

Początek spotkania o 19:10, transmisja w Polsacie Sport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018