Zapowiedź konkursu drużynowego w Zakopanem

W piątek o 17:00 w Zakopanem ma zostać rozegrany konkurs drużynowy zaliczany do punktacji Pucharu Narodów w skokach narciarskich.

Obecnie w Pucharze Narodów prowadzą Austriacy, którzy mają 174 punkty przewagi nad Niemcami. Trzecią lokatę, z niemal trzystoma punktami straty zajmują Norwegowie. Polska drużyna plasuje się na szóstej pozycji, ustępując Japonii o 71 puntów. Jeżeli nasi reprezentanci wypadną na Wielkiej Krokwi na miarę oczekiwań kibiców, mają szansę wyprzedzić skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy w tym sezonie zdecydowanie spuścili z tonu.

Do tej pory rywalizację drużynową obserwowaliśmy w tym sezonie jeden raz  – w Kuusamo triumf świętowali Niemcy. Przed piątkową rywalizacją trudno wskazać faworytów. Składa się na to kilka czynników – światowa czołówka ma już w „nogach” 5 konkursów w ostatnich 12 dniach i praktycznie wszyscy skoczkowie narzekają na narastające zmęczenie. Do tego nie znamy jeszcze składów na zakopiańską „drużynówkę”. Z powodu wiatru odwołano czwartkowe treningi i kwalifikacje do sobotnich zawodów indywidualnych. Selekcjonerzy wytypują swoje „czwórki” po seriach próbnych bezpośrednio poprzedzających zasadniczą rywalizację.

Gdyby popatrzeć na wyniki ostatniej batalii w Wiśle, faworytami powinni być Norwegowie, którzy mieli czterech przedstawicieli w czołowej „10”. Szanse Skandynawów rosną jeszcze bardziej, kiedy uwzględnimy sytuację ich najgroźniejszych rywali. Niemcy wystąpią bez Severina Freunda i Andreasa Wellingera, którzy do Polski w ogóle nie przyjechali. Z kolei Austriacy ostatnio nie zachwycali – w Wiśle najlepszy z nich był Wolfgang Loitzl (12. lokata). W dalszym ciągu nie wiadomo też jaki jest stan zdrowia Gregora Schlierenzauera. Triumfator niedawnego Turnieju Czterech Skoczni odpuścił z powodu silnego przeziębienia zawody na skoczni im. Adama Małysza.

Wobec tych faktów, Polacy przy odrobinie szczęścia mogą powalczyć nawet o miejsce na „pudle”. W trzech ostatnich konkursach indywidualnych po dwóch podopiecznych Łukasza Kruczka meldowało się w czołowej dziesiątce.

Początek konkursu drużynowego w Zakopanem o 16:30. Poprzedza go dwie serie próbne – oczywiście jeżeli umożliwi to pogoda. Według różnych prognoz wiatr w Zakopanem ma dziś dochodzić wiać z siłą od 2 do 5 m/s.

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ w skokach >>

Aktualizacja:

W konkursie drużynowym Austriacy nie wystawią Gregora Schlierenzauera. Wzmocnieni będą za to Niemcy – do Zakopanego dojechali zarówno Wellinger jak i Freund.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/