Zapowiedź konkursu indywidualnego w Lahti

W niedzielę o 13:45 rozpocznie się w Lahti indywidualny konkurs skoków narciarskich zaliczany do Pucharu Świata. Wystartuje sześciu Polaków.

Kwalifikacje do tych zawodów odbyły się już w piątek – najlepszy okazał się w nich Maciej Kot. Polski skoczek także w sobotę pokazał doskonałą dyspozycję i podczas rywalizacji drużynowej był dwukrotnie najlepszy w swojej grupie zawodników. Próby Maćka pomogły polskiej drużynie zająć trzecie miejsce. W niedzielę, podobne osiągnięcia powinny zaś umożliwić mu wejście do pierwszej dziesiątki.

Głównym faworytem do wygrania niedzielnych zawodów zdaje się być Kamil Stoch. W piątkowych treningach nie miał on sobie równych, a konkurs drużynowy potwierdził jego mistrzowską formę. Co prawda w pierwszej serii nieco zabrakło odległości, ale w drugiej znów można było zobaczyć tego samego Stocha co w Predazzo. Nieznacznie lepszą notę indywidualną miał tego dnia tylko Niemiec Severin Freund. Minimalnie słabszy od Kamila był zaś Anders Bardal. To właśnie oni powinni być największymi rywalami Polaka w walce o jego pierwsze w sezonie zwycięstwo w zawodach pucharowych. W formie jest też dwukrotny medalista z Val di Fiemme – Peter Prevc. W drugiej serii drużynówki poleciał on aż na 131 m i uzyskał za ten skok rekordową liczbę 145,1 pkt.

Nadspodziewanie blado prezentują się w Finlandii Austriacy. Zespołowo uplasowali się tuż za podium, a ich lider Gregor Schlierenazuer zgubił formę z początku sezonu. W czwartej grupie zawodników był on tylko tłem dla Stocha, Freitaga, Prevca i Bardala. W pierwszej serii osiągnął czwarty wynik, a w drugiej piąty. Ta próba (120 m) pozbawiła jego zespół miejsca na „pudle”. Lepsi od Schlieriego byli nawet jego koledzy z ekipy – Fettner i Kraft.

Oprócz wspomnianych Kota i  Stocha, Polskę reprezentować będą Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Pełna lista startowa konkursu >>

Początek zawodów o 13:45, transmisja w TVP1 i Eurosporcie.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/