Już w piątek Kula dla Stocha? przed nami wiosenne konkursy w Planicy

W Planicy trwa ostatni weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Klasyfikacja generalna nie jest jeszcze rozstrzygnięta, ale o krok od Kryształowej Kuli jest Kamil Stoch. Polscy kibice liczą, że Polak zapewni sobie triumf już w piątek, warunek jest prosty – Kamil powinien zająć przynajmniej siódme mieisce.

Polak ma obecnie 168 punktów przewagi nad Słoweńcem Peterem Prevcem i 197 nad Severinem Freundem. Szanse na jego dogonienie są zatem iluzoryczne. Jak wspomnieliśmy – wystarczy, że choć raz zajmie on siódme lub lepsze miejsce i będzie pewnym triumfu. Puchar da mu także zdobycie łącznie (w piątek i niedzielę 32 punkty). Do zdobycia takiej liczby "oczek" wystarczy dwukrotnie zając piętnaste miejsce. 

Jakkoleiwek walka o Kryształową Kulę zdaje się być już rozstrzygnięta, nie znaczy to, że konkursy w Planicy nie dostarczą emocji. Na ostatni weekend sezonu zmobilizowało się bardzo dużo ekip. W kwalifikacjach wystartowało prawie 70 skoczków. Przebrnęło przez nie pięciu Polaków, miejsce poza "40" zjął jedynie Jan Ziobro. 31. lokatę zajął Klemens Murańka, 26. miejsce przypadło Maciejowi Kotowi. Z dobrej strony pokazali się Dawid Kubacki (11. lokata) i Piotr Żyła – ósme miejsce. 

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Matjaz Pungertar, drugi był jego rodak Anze Lanisek, a trzeci Norweg Andreas Stjernen. Sposród zawodników pewnych kwalifikacji najdalej skoczył Severin Freund – 129 m, Stoch uzyskał 125 m, a pół metra dalej lądował Peter Prevc. 

Początek piątkowego konkursu o 15:15. Poprzedzi go seria próbna.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/