Japońska zagadka

W sobotę zostanie rozegrany pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Na skoczni Okurayama skoczkowie będą rywalizować od 8:30 czasu polskiego. 

Puchar Świata w tym sezonie toczy się w niezwykle szybkim tempie. dwa dni po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni, zawodnicy byli już w Wiśle, skąd bezpośrednio przenieśli się na obiekt w Zakopanem. Nic dziwnego, że wielu skoczkom dało się to we znaki i niektórzy postanowili odpuścić wycieczkę do Japonii i spokojnie potrenować w Europie. Najważniejsza jest oczywiście absencja Gregora Schlierenzauera, który w ubiegłym tygodniu był przeziębiony i na polskich skoczniach pokazał się tylko w ostatnim dniu rywalizacji. Lider Pucharu Świata ma już tylko 185 pkt przewagi nad Andersem Bardalem. Norweg oczywiście jest w Sapporo i jeżeli podtrzyma dyspozycję z Wisły i Zakopanego (pierwsze i drugie miejsce), to walka o Kryształową Kulę rozpocznie się praktycznie od nowa. Bardal już dwukrotnie w karierze stał na podium w konkursach na Okurayamie – rok temu i w 2008.

Oprócz Schlieriego w Kraju Kwitnącej Wiśni nie zjawili się także inni skoczkowie czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej – Richard Freitag, Andreas Wellinger, Thomas Morgenstern i Jaka Hvala. Norwegowie i Polacy są w najsilniejszych składach.

Na liście startowej sobotniego konkursu znalazły się 54 nazwiska. W piątek na skoczni działy się dziwne rzeczy – z powodu obfitego śniegu, zasypującego tory, odwołano kwalifikacje, by po pewnym czasie zorganizować dodatkową serię treningową. Wzięło w niej udział 24 zawodników.

Sobotnie zawody są wielką niewiadomą z kilku względów – po pierwsze – z piątkowych prób ciężko wyciągać jakiekolwiek wnioski – nie wiadomo jak skoczkowie znieśli zmianę czasu. Do tego pogoda – przyzwyczailiśmy się do tego, że w Sapporo wieje i pada – w sobotę wcale nie musi być inaczej.

Polskę reprezentować będą Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Jakub Kot oraz Kamil Stoch.

Początek konkrsu o 8:30, transmisja w Eurosporcie 2.

***
Pełna lista startowa >>

***

Wszystko o PŚ w skokach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/