Zapowiedź konkursu skoków w Trondheim

W piątek w Trondheim  zostanie rozegrany konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Weźmie w nim udział sześciu Polaków.

W czwartkowych kwalifikacjach z doskonałej strony pokazali się Biało-Czerwoni. Zwyciężył, po pięknym skoku na 140 metrów Piotr Żyła. W czołówce byli także Dawid Kubacki i Maciej Kot (7 i 9 miejsca). Czternasta lokata przypadła Stefanowi Huli, a Krzysztof Miętus zajął 35. miejsce.

W zawodach weźmie też udział oczywiście Kamil Stoch, który zdecydował się nie startować w kwalifikacjach. Wcześniej zdążył jednak postraszyć rywali w dwóch seriach treningowych.

Za plecami rewelacyjnego Żyły uplasowali się Andreas Stjernen i Peter Prevc. Dobrą formę pokazali też Austriacy – Kraft, Loitzl i Fettner. To ważne w kontekście walki o Puchar Narodów – obecnie w tej klasyfikacji Austria ma zaledwie 32 punkty przewagi nad Norwegią.

Spośród zawodników, ktorych prób nie oceniano, najlepiej wypadli Niemcy – Neumayer i Freitag. którzy skoczyli odpowiednio 137 i 137,5 m. Gregor Schlierenzauer uzyskał 134,5 m.

Pełne wyniki kwalifkacji >>

Będzie to dziewiętnasty w historii Pucharu Świata konkurs indywidualny na obiekcie Granasen (HS140). Po raz ostatni – 8 marca 2012 roku zwyciężył Japończyk Daiki Ito, który ustanowił wówczas rekord skoczni – 141 m. Na liście triumfatorów zawodów w Trondheim jest też Adam Małysz, który triumfował w 2001 roku. 12 miesięcy później był zaś drugi. Polak od dnia swojego zwycięstwa, przez osiem lat był rekordzistą skoczni (138,5 m). Jego wynik poprawił dopiero Matti Hautamaeki w 2008 roku, ale miało to miejsce już po modernizacji obiektu i przesunięciu punktu K na 123 metr.

Początek konkursu o 16:45 – transmisja w TVP1 i Eurosporcie. 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/