Jastrzębski Węgiel o pierwszą wygraną w LM 2013/14

We wtorek o 18:00 siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają swój drugi mecz fazy grupowej CEV Ligi Mistrzów. Rywalem będzie austriacki zespół Hypo Tirol Innsbruck. W pierwszej kolejce oba kluby poniosły porażki.

Jastrzębianie mają za sobą prawdopodobnie najtrudniejszy pojedynek tej fazy rozgrywek. Już na starcie musieli się bowiem udać na gorącą turecką ziemię i podjąć walkę z silnym Halkbankiem Ankara. Przegrali 1:3, nawiązując walkę jedynie w pierwszym secie, którego zwyciężyli 36:34. W identycznym stosunku przegrali w ubiegłym tygodniu gracze Tirolu. We własnej hali gładko ulegli oni rumuńskiemu Tomisowi Constanta 1:3.

Humory w Jastrzębiu poprawiła sobotnia wygrana z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów (3:1). Gospodarze będą oczywiście faworytami pojedynku z liderem austriackiej ekstraklasy. Muszą jednak pamiętać, że w szeregach Hypo gra kilku groźnych zawodników, między innymi skuteczny Kolumbijczyk Ronald Jimenez.

Trener polskiej ekipy – Lorenzo Bernardi zdaje sobie sprawę ze stawki najbliższego meczu.

To dla nas bardzo ważny mecz, ponieważ nie zdobyliśmy żadnych punktów w pierwszym spotkaniu w Turcji. Przygotowujemy się do tego meczu najlepiej jak możemy i na pewno będzie gotowi do walkę. Nasz podstawowy cel w tych rozgrywkach się nie zmienia. Chcemy awansować do kolejnej rundy – mówi szkoleniowiec.

W drugim spotkaniu tej grupy, w środę Tomis Constanta podejmie faworyta z Ankary.

Tabele i terminarze CEV Ligi Mistrzów >>>

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, sportowefakty.pl, inf. własna


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/