Zapowiedź meczu Legia Warszawa – Wisła Płock

Już w najbliższą sobotę w Płocku dojdzie do starcia dwóch ligowców – miejscowej Wisły oraz warszawskiej Legii.

Obie drużyny mają zupełnie inne aspiracje. Patrząc na kadry zespołów, również łatwo byłoby wskazać faworyta. Jednak piłka jest nieprzewidywalna i sobotnie starcie może być pełne niespodzianek. Wszelkie informacje na temat spotkania znajdziesz na stronie przedmeczem.info.

Mistrz wciąż szuka formy

Choć to wciąż początek sezonu i dopiero druga kolejka zmagań ligowych, Mistrz Polski nie zachwyca swoją grą. Rozegrał już 6 spotkań o stawkę i wygrał zaledwie dwa. Zaczęło się od kompromitacji, gdy Legia przegrała mecz o Superpuchar Polski z Lechem Poznań aż 1:4, następnie zremisowała kolejno ze Zrinjskim Mostar oraz Jagiellonią Białystok (w obu meczach 1:1). Bardzo rozczarowujący był także bezbramkowy remis ze Śląskiem Wrocław. Za każdym razem momenty solidnej gry były zaledwie ułamkiem regulaminowego czasu gry, a niemoc, tak w obronie, jak i ofensywie, boleśnie rzucała się w oczy.

Co prawda dopiero w meczu rewanżowym ze Zrinjskim trener Besnik Hasi miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. Mowa tu szczególnie i gwieździe niedawno zakończonego EURO, Michale Pazdanie, który dostał dłuższy urlop, aby zregenerować siły.

Mimo zwycięstwa 2:0, gra Legii ponownie nie zachwyciła. Zrinjski był drużyną przeważającą i tylko dzięki interwencjom Malarza (swoją drogą głównego winowajcy porażki z Lechem) oraz skuteczności Nikolicia, Wojskowym udało się wygrać to spotkanie.

W ostatnim ligowym meczu ze Śląskiem zawodnicy znów nie pokazali swojej jakości, a najlepszym zawodnikiem większość obserwatorów ponownie wybrała bramkarza. Początek walki w trzeciej rundzie eliminacji okazał się zwycięski, lecz wynik 1:0 nie odzwierciedlał przebiegu spotkania, gdyż AS Trencin stworzył sobie co najmniej kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki – w większości z winy błędów w obronie.

Warto zwrócić też uwagę na ubytki kadrowe – drużynę już opuścili Artur Jędrzejczyk i Ondrej Duda, wciąż niejasna jest sytuacja Nemanji Nikolicia. Z dotychczasowych nabytków solidnie prezentuje się jedynie Thibault Moulin. Na grze Mistrzów Polski z pewnością odbije się także kontuzja najbardziej kreatywnego zawodnika – Guilherme.

Z drugiej jednak strony Legia właśnie sfinalizowała dwa transfery – do klubu trafił Steeven Langlin, atomowy skrzydłowy (o jego szybkości świadczy fakt umieszczenia go w TOP50 piłkarzy pod względem przyspieszenia w serii gier FIFA) z ligi belgijskiej oraz solidny ligowy obrońca z Zagłębia Lubin – Maciej Dąbrowski. Przynajmniej jeden z tych zawodników powinien zadebiutować już w sobotę.

Wisła Płock

Płocczanie to drużyna, która regularnie walczy to w Ekstraklasie, to w I lidze. Jest tegorocznym beniaminkiem i trzeba przyznać, że po dwóch pierwszych kolejkach nie jest uważana za przyszłego spadkowicza. Do tej pory Wiśle udało się wygrać z faworyzowaną Lechią Gdańsk 2:1 i w takim samym rezultacie polec z rewelacją zeszłorocznych rozgrywek – Piastem Gliwice.

Zespół pozostawił po sobie całkiem dobre wrażenie, szczególnie jak na drużynę, która w zeszłym sezonie nie biegała po ekstraklasowych boiskach. Wyraźnie widać wzmocnienie zimowymi transferami, a w szczególności Dominikiem Furmanem.

To wciąż dosyć młody i bardzo utalentowany zawodnik, który nie może rozwinąć skrzydeł poza krajowymi drużynami. Próbował swoich sił we Francji i we Włoszech, ale w obu przypadkach czas mijał mu głównie na oglądaniu gry kolegów z drużyny z wysokości trybun.

Z meczu z Legią Furman z pewnością będzie miał wiele do udowodnienia, podobnie jak i cała Wisła, która po cichu chyba chce celować w grupę mistrzowską. Wszyscy ciekawi są także formy powracającego do Polski Siergieja Kriwca. Poza tym nie można zapominać, że zawsze gra się na pełnych obrotach w myśl zasady „bij mistrza”.

Czego się spodziewać?

Można uznać, że będzie to spotkanie drużyn znajdujących się na zupełnie przeciwnych biegunach – raczej zawodzącej do tej pory Legii oraz nieźle spisującej się Wisły Płock. Z pewnością emocji nie zabraknie, a każdy zespół będzie chciał udowodnić swoją wartość. Wizytówki klubów oraz więcej informacji o spotkaniu znajdziesz na stronie przedmeczem.info.

wpis gościnny


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/