Zaksa przed wielką szansą

W czwartek wieczorem w Kędzierzynie-Koźlu dojdzie do pierwszego meczu fazy play off siatkarskiej Ligi Mistrzów między Zaksą a belgijskim zespołem Niliko Maaseik. 

Kędzierzynianie są liderami Plus Ligi po 15 kolejkach i także na europejskiej arenie chcą uplasować się w czołówce. Na takim samym miejscu w lidze belgijskiej jest dzisiejszy rywal polskiej ekipy.

Droga ku final four LM wiedzie przez starcie z Belgami, którzy wygrali swoją grupę eliminacyjną, gromadząc 17 punktów. To imponujący dorobek – Zaksa zdobyła w tamtej fazie Ligi Mistrzów o pięć „oczek” mniej. Trzeba jednak pamiętać, że Noliko miało mniej renomowanych rywali i nie musiało mierzyć się z takimi tuzami jak choćby Trentino Diatec.

Kadra Noliko opiera się przede wszystkim na uznanych Holendrach,  m.in. mierzącym 208 cm środkowym Simonie van de Voorde, przyjmującym Jelte Maanie czy innym środkowym Larsie Lorsheijdzie. Za rozegranie odpowiada Amerykanin Kyle Caldwell, jest także  atakujący z Łotwy Hermans Egleskalns. Za gwiazdę uchodzi przyjmujący z Kamerunu, Nathan Wounembaina.

Konfrontacja ta będzie ważna dla całej polskiej siatkówki, nie tylko dla Zaksy. Ewentualna wygrana sprawi, że już na pewno będziemy mieć jednego reprezentanta w turnieju finałowym. Triumfator pary Zaksa-Noliko zmierzy się bowiem z lepszym zespołem pojedynku Skra Bełchatów – Arkas Izmir. We wtorek bełchatowianie pewnie zwyciężyli na wyjeździe i są bliscy awansu do ćwierćfinału.

Mecz rozpocznie się o 20:30 i będzie transmitowany przez Polsat Sport.

***

Liga Mistrzów siatkarzy >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/