Czas rewanżu – Niemcy zagrają z Portugalią, Ronaldo wciąż niepewny

Poniedziałek na piłkarskich mistrzostwach świata rozpocznie się od mocnego uderzenia – starcia NiemcyPortugalia. To elektryzująca konfrontacja ekip ze ścisłej europejskiej czołówki i okazja do rewanżu za spotkania na ostatnich wielkich turniejach. 

Niemcy i Portugalczycy grali ze sobą podczas większości turniejów mistrzowskich w ostatnich latach – grali o trzecie miejsce MŚ2006, w ćwierćfinale Euro 2008 oraz w fazie grupowej Euro 2012. We wszystkich tych spotkaniach lepsi okazywali się nasi zachodni sąsiedzi, więc Portugalia ma coś do udowodnienia.

Oprócz znaczenia prestiżowego, mecz ma też oczywiście wielką stawkę – zespoły trafiły do jednej z najbardziej wyrównanych grup na turnieju – warto wspomnieć, że wszyscy czterej jej uczestnicy (oprócz Niemiec i Portugalii są to Ghana i USA), grali w fazie pucharowej poprzedniego mundialu w RPA.

Głównym tematem w zapowiedziach tego starcia jest zdrowie i forma Cristiano Ronaldo. Od kilku tygodni zmagał się on z kontuzją, która utrudniła mu ostatnie mecze sezonu klubowego i przygotowania do mistrzostw. Kilka dni przed konfrontacją z Niemcami Ronaldo znów opuścił przedwcześnie trening i na dobrą sprawę nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji.

Podobne dylematy mają zresztą także Niemcy – w sparingu przed mundialem z gry wypadł im Marco Reus, a Bastian Schweinstieger i Sami Khedira wciąż nie są w pełni sił. W związku z tym Joahim Loew musi zdecydować – czy postawić na rutynowanych, ale nie przygotowanych w stu procentach do gry graczy, czy szukać alternatyw wśród zmienników.

W ostatnich sprawdzianach przed startem mistrzostw świata zarówno Niemcy jak Portugalczycy błyszczeli skutecznością. Ekipa Loewa wygrała z Armenią 6:1, a zespół Paulo Bento rozbił Irlandię 5:1. To zwiastuje piękny spektakl i miejmy nadzieję mnóstwo goli na stadionie w Salvadorze. Początek o 18:00 czasu polskiego.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, grupa G, Salvador, 16/06 g. 18:00

Flaga Niemiec
NIEMCY

TV: TVP2
 

Flaga Portugalii
PORTUGALIA


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/