Zapowiedź meczu Polska – Algieria

Dziś o 17:30 polscy szczypiorniści zmierzą się z Algierią w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Londynu, który rozegrany zostanie w hiszpańskim Alicante.

W imprezie wezmą udział 4 drużyny, awans uzyskają dwie najlepsze. Rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym i potrwał do niedzieli. Dziś Polacy zagrają z Algierią, jutro o tej samej godzinie z Serbią, natomiast w niedzielę o 20:15 z gospodarzami Hiszpanią.

Teoretycznie najsłabszy rywal czeka więc na Biało-Czerwonych już dziś. Algieria jest skazywana na porażkę w tym turnieju i wygrana z nią to konieczność, jeżeli chce się myśleć o awansie na igrzyska. Na szczęście zawodnicy Bogdana Wenty zdają się być dalecy od lekceważenia afrykańskiego rywala. Potwierdzają to słowa Krzysztofa Lijewskiwgo:

 To trudny przeciwnik. Już wcześniej mówiłem, że mamy problemy z egzotycznym stylem gry takich zespołów. Algierczycy preferują zmasowaną obronę i to na pewno nie ułatwi nam zadania. Jednak wszystko wskazuje na to, że na tym turnieju kluczowy dla nas będzie mecz z Serbią. /cytat za: eurosport.pl/

W ostatnim spotkaniu tych dwóch reprezentacji, podczas MŚ 2009, Polska wygrała 39:22.

Do Alicante trener Bogdan Wenta zabrał najsilniejszy, obecnie możliwy skład. Do kadry wracają m.in. Sławomir Szmal, Marcin Lijewski, Tomasz Rosiński, Mariusz Jurasik, którzy nie uczestniczyli w styczniowych mistrzostwach Europy w Serbii.

Terminarz, tabele i wyniki kwalifikacji olimpijskich w Alicante oraz pozostałych dwóch turniejów ->

Transmisje ze wszystkich meczów Polaków w Alicante przeprowadzi stacja nSport HD. Relacje na żywo w portalu Pubsport.pl

Polska – Algieria LIVE ->


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/