Arabia Saudyjska kolejnym rywalem

W meczu drugiej kolejki fazy grupowej polscy szczypiorniści zmierzą się z Arabią Saudyjską. Mecz w Saragossie rozpocznie się o 20:15. 

 Nie ma co ukrywać, że w poniedziałek Biało-Czerwoni zmierzą się z teoretycznie najsłabszym z grupowych rywali. Saudyjczycy mają już na koncie jedną porażkę 22:32 ze Słowenią i raczej nie wiążą wielkich nadziei ze startem na hiszpańskim mundialu. Inna sprawa, że przez większą część pierwszego pojedynku stawiali twarde warunki wyżej notowanym rywalom z Europy. Dopiero po 40. minucie zaczęli opadać z sił i stracili sporo bramek.

Arabia Saudyjska to obecnie trzecia siła azjatyckiego handballa. Na MŚ grają po raz szósty, do tej pory najwyższą lokatą było 19. miejsce wywalczone w 2003 roku. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym członkiem tej ekipy jest jej trener Nenad Kljaić. Chorwat ma na koncie mistrzostwo olimpijskie z 1996 roku zdobyte jako zawodnik. Jego podopieczni są niemal całkowicie anonimowi w Europie. W starciu ze Słoweńcami po 5 goli rzucili Hisham Alobaidi, Mustafa Alhabib i Ahmad Alabdulali.

Polacy po pokonaniu Białorusi także w tym meczu są zdecydowanymi faworytami. Jeżeli mecz ułoży się po myśli naszych szczypiornistów, to w drugiej połowie szansę gry dostaną pewnie zmiennicy. Przy bezpiecznym prowadzeniu szansę odpoczynku powinni dostać przede wszystkim Bartłomiej Jaszka i Krzysztof Lijewski, którzy ciągnęli ofensywną grę zespołu w sobotni wieczór.

Początek meczu w Saragossie o 20:15. Transmisja w TVP 2. Więcej informacji o sportowych transmisjach na Tele-Sport.pl

***

Tabele i terminarze grup MŚ 2013 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/