Zapowiedź meczu Polska – Korea Południowa

W sobotę o 18:00 polscy szczypiorniści rozpoczną ostatni mecz fazy grupowej – ich rywalami będzie drużyna Korei Południowej. Biało-Czerwoni wciąż mają szanse na wygranie grupy C. 

Korea zagra już tylko o honor – Azjaci przegrali wszystkie dotychczasowe pojedynki i na pewno zakończą grupę na szóstym miejscu. Dla Biało-Czerwonych stawka jest dużo większa. Wygrana przedłuży ich szanse na wyjście z pierwszego miejsca w grupie. Dodatkowo zwiększyć może je, jeżeli wygra dziesięcioma lub więcej bramkami. Dokładną sytuację przed ostatnią kolejką opisano TUTAJ.

Atutem Koreańczyków jest niewątpliwie szybka i dynamiczna gra. Do tego dochodzi wysoka obrona, którą napsuli już sporo krwi kilku potentatom piłki ręcznej. W Hiszpanii, Mistrzowie Azji nie radzą sobie jednak najlepiej, przegrali nawet z rywalem ze swojego kontynentu – Arabią Saudyjską. Bilans 0:5 zanotowali także na IO w Londynie.

W 2011 Polska brała z Koreą Południową w grupie szwedzkiego mundialu. Drużyna Wenty wygrała 25:20. Przed jutrzejszym starciem polska ekipa jest w świetnych nastrojach. Michael Biegler chce, by jego zawodnicy nie myśleli o sytuacji w grupie, tylko skupili się na wygraniu sobotniej konfrontacji.

***

Początek spotkania o 18:00 – transmisja w TVP 2.

***

Wszystko o MŚ >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/