Zaksa: przez Francję do play offów

W środę o 19:00 Zaksa Kędzierzyn-Koźle rozegra ostatni mecz grupowy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rywalem będzie Tours VB. Liderzy siatkarskiej Plus Ligi potrzebują trzech punktów, by zapewnić sobie awans do fazy play off.

Po rozegraniu pięciu meczów kędzierzynianie mają na koncie dziewięć punktów.  Nie mają już szans na dogonienie Trentino oraz nie mogą zostać wyprzedzeni przez dzisiejszego rywala. Do drugiej fazy nie awansują jednak wszyscy wiceliderzy grup, a zaledwie pięciu (ewentualnie sześciu – po przyznaniu organizacji turnieju finałowego jednemu z dwunastu uczestników play off zwolni się dodatkowe miejsce w kolejnej rundzie). Obecnie Zaksa jest w tym zestawieniu na trzeci miejscu i pokonanie Tours VB w ich własnej hali praktycznie zapewni Zaksie awans. Dobrze by było jednak wygrać za trzy punkty, by nie doszło do nerwowego oglądania się na wyniki w innych grupach.

Drużyny Daniela Castellaniego nie omijają ostatnio kłopoty. Kontuzje wyliminowały z gry Łukasz Wiśniewskiego, Luisa Felipe Fontelesa, Pawła Zagumnego i Piotra Gacka. Tak osłabiony zespół przegrał z jednym z najsłabszych w Plus Lidze Lotosem Treflem Gdańsk i stracił większość swej przewagi nad Skrą Bełchatów. By zwyciężyć we Francji, trzeba będzie zagrać o wiele lepiej.

Siatkarze Tours mają sześć punktów po pięciu meczach i także maja o co walczyć – są obecnie drugą drużyną w rankingu, tych które są klasyfikowane na trzecim miejscu w swojej grupie. Dwie lub trzy ekipy z tego grona zagrają wiosną w pucharze CEV. By utrzymać tą lokatę Francuzi powinni zapunktować w starciu z Zaksą.

Początek meczu o 19:00, transmisja w Polsacie Sport News.

***

Tabele i wyniki Ligi Mistrzów siatkarzy >>>

***

Informacje o transmisjach spotkań ostatniej kolejki LM na Tele-Sport.pl

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/