Zapowiedź meczu Zagłębie – Jagiellonia

W ostatnim spotkaniu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Zapowiedź meczu.

18:30 Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok

Zagłębie, pomimo dobrej wiosny, wciąż znajduje się w pobliżu strefy spadkowej. Wygrane ŁKS-u i Lechii Gdańsk sprawiły, że klub z Lubina ma tylko trzy punkty przewagi nad piętnastą, oznaczającą spadek lokatą. Pojedynek z Jagiellonią, będzie więc dla podopiecznych Pavla Hapala szalenie istotny. Porażka może mocno skomplikować życie lubinianom.

Wygrana dla piłkarzy Zagłębia będzie oznaczać coś więcej niż trzy punkty. Po raz pierwszy w sezonie mogą oni awansować na 12. miejsce w tabeli, co będzie równoznaczne z otrzymaniem premii w wysokości 100 tysięcy złotych pomiędzy drużynę. Klubowy regulamin zakłada, że premia za wygraną będzie wypłacona,tylko wówczas gdy trzy punkty pozwolą na zajęcie co najmniej 12. lokaty w tabeli po danej kolejce. Przez 23 serie spotkań klub z Lubina nie był w stanie awansować tak „wysoko”.

Dowodzona przez Tomasza Hajtę Jagiellonia wygrała ostatnie dwa mecze i pewnie nie zabraknie jej ambicji, by odnieść trzecie. Co prawda klub z Białegostoku jest na bezpiecznym miejscu w tabeli, ale ze względu na słabe wyniki na początku rundy – każde zwycięstwo jest dla niego ważne, także ze względów psychologicznych.

Jaga będzie musiała poradzić sobie bez Tomasza Frankowskiego, który na jednym z treningów doznał naderwania wiązadeł w kolanie i nie zagra do końca sezonu.

Przez cały tydzień w sztabie medycznym Zagłębia trwał wyścig z czasem o przywrócenie sprawności podstawowemu obrońcy Horwathowi. Słowak znalazł się ostatecznie w meczowej osiemnastce.

Transmisja meczu w Canal + Sport i Eurosport 2, wynik na żywo TUTAJ


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/