Zapowiedź Niedzieli, czyli Ekstraklasa, Premier League, Ligue 1 i Liga BBVA.

Jak to jest w zwyczaju – Sobota to najciekawszy dzień – jeśli chodzi o ilość wydarzeń sportowych. Później nadchodzi niedziela i grają te największe marki. Zapowiedzi niżej. 

Wisła – GKS Bełchatów – Ekstraklasa – 1. Kolejka – 14.30 – Canal+ Sport, Polsat Sport

Odmłodzona drużyna Wisły Kraków podejmie GKS Bełchatów, którym rządzą problemy finansowe. Ciekaw jestem jak się spiszą oba zespoły. Czy Genkov potwierdzi aspiracje do miana króla strzelców? Jest wiele pytań, na które odpowiedzi poznamy około 16.30, gdy skończy się to spotkanie.

Manchester City – Southampton – Premier League – 1. Kolejka – 17.00 – Canal+ Gol

Tutaj faworyt jest tylko jeden – Manchester City. Obecny mistrz Anglii, jeśli chce tytuł obronić nie może przegrywać takich meczów. Jeśli chcecie zobaczyć jednostronny mecz to serdecznie zapraszam.

Legia – Korona – Ekstraklasa – 1. Kolejka – 17.00 – Canal+ Sport

Tutaj też jest wiele pytań, na które odpowiedzi nie znamy. Miroslav Radović mówił, że tylko Legia coś walczy w pucharach, a po kilku dniach Legia przegrała właśnie ze Śląskiem. Czy to oznacza, że Legia podzieli losy Śląska w 1. kolejce i przegra swój mecz?

Olympique Marsylia – FC Sochaux – Ligue 1 – 2. Kolejka – 17.00 – Canal+ Weekend

Kolejne spotkanie Ligue 1. Tym razem to spotkanie się nakłada na mecz Legii z Koroną. Zgadnijcie co obejrzę. Nie, nie będą to popisy Mandandy w bramce. To Kuciak będzie się popisywał swoimi interwencjami, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Real Madryt – Valencia – Liga BBVA – 1. Kolejka – 19.00 – Canal+ Gol

Ciężki mecz inauguracyjny ma przed sobą Real Madryt, ale jeśli Real dobrze zacznie to nie mam wątpliwości, że ogra Valencię. Dziwnie to mówić kibicowi Barcelony, ale taka jest prawda. Mimo, że Real się nie wzmacniał tego lata, to nadal tworzy zabójczy zespół.

FC Barcelona – Real Sociedad – Liga BBVA – 1. Kolejka – 21.00 – Canal+ Gol

Po meczu Realu Madryt nawet nie będzie trzeba przełączać kanału, bo niedługo po zakończeniu meczu drużyny z Madrytu na Camp Nou wyjdą piłkarze Barcelony. To będzie debiut Villanovy na stanowisku pierwszego trenera. Czekam na niego niemiłosiernie.

AC Ajaccio – Paris Saint-Germain – Ligue 1 – 2. Kolejka – 21.00 – Canal+ Sport

Jeśli ktoś chce obejrzeć poczynania Ibrahimovicia, Thiago Silvy i jego mniej znanych kolegów przeciwko całkowicie anonimowym piłkarzom dla przeciętnych kibiców to proszę bardzo. Ja nie jestem sympatykiem Ligue 1 i obejrzę spotkanie FC Barcelony.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018