Zapowiedź Niedzieli: Koniec Igrzysk i Superpuchary.

Niedziela dla kibiców będzie stała głównie pod znakiem ostatnich finałów Igrzysk i Superpucharów. Więcej szczegółów i opisy poniżej.

Bułgaria – Włochy – siatkówka mężczyzn – mecz o 3 miejsce – 10. 30 – TVP 1, TVP Sport, Eurosport

Niedzielnego dnia warto wstać wcześniej, nie dlatego, że „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje„, tylko dlatego, że od 10:30 zmagania o brązowy medal w siatkówce rozpoczną Bułgarzy i Włosi. Nie chciałbym nikomu, broń Boże, podpowiadać komu kibicować, mimo, że są dwa powody, do kibicowania Włochom. Po pierwsze we włoskiej ekipie gra „Polak”, czyli Michał Łasko, a po drugie to Bułgarzy wygryźli nas z pierwszego miejsca w grupie i mieli łatwiejszy ćwierćfinał.

Utrecht – Feyenoord – 1. Kolejka Eredivisie – 12.30 – Polsat Sport Extra

Po przeczytaniu powyższej linijki pewnie jesteście zaskoczeni. Otóż tłumaczę. O tej porze nie ma nic ciekawego do obejrzenia, także jeśli chcesz mieć pełny grafik i nie odchodzić od komputera/telewizora polecam właśnie to. Trochę się nabijam, ale po cichu wierzę, że to może być naprawdę ciekawy mecz.

Rosja – Brazylia – siatkówka mężczyzn – finał – 14.00 – TVP 1, TVP Sport, Eurosport

Po kilkudziesięciu minutach nudnej/pięknej (niepotrzebne skreślić) gry piłkarzy Utrechtu i Feyenoordu możemy przenieść się na arenę gdzie widowiskowa gra jest pewna. To tu 12 sierpnia o godzinie 14 mieli zagrać Polacy, jednak nie zagrają. Mimo tego naprawdę polecam wszystkim obejrzenie tego spotkania. Jest też dobra wiadomość dla anty-fanów Piotra Dębowskiego – to ostatnie siatkarskie spotkanie tych Igrzysk.

Śląsk – Legia – Superpuchar Polski – 16.30 – Polsat, Polsat Sport 

Chcę się przygotować do zbliżającej się wielkimi krokami Ekstraklasy, jak najlepiej, dlatego postanowiłem obejrzeć mecz jednych z faworytów tegorocznej Ekstraklasy. Na pewno cieszy, że spotkanie będzie emitowane na otwartym Polsacie. Kto nie chce obejrzeć lub po prostu nie lubi oglądać wypocin Polskich piłkarzy zawsze może obejrzeć spotkanie byłego klubu Lukasa Podolskiego z obecnym czyli starcie Arsenalu z Köln od 17.00. Kto co lubi.

Borussia – Bayern – Superpuchar Niemiec – 20.00 – Eurosport 2

Dwie najlepsze drużyny Bundesligi zmierzą się ze sobą jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Jak to możliwe? Oczywiście za sprawą Superpucharu Niemiec. Ten mecz będzie takim malutkim smaczkiem przed tym wszystkim co się będzie działo, kilka tygodni po tym meczu, wtedy gdy drużyny po rozpoznaniu swoich sezonowych umiejętności zaczną naprawdę ze sobą rywalizować. Przy okazji zawsze warto zobaczyć w jakiej formie jest „Polskie trio”, a i bramką w wykonaniu jednego z nich byśmy nie pogardzili.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018