Zapowiedź Piątku, czyli Ekstraklasa i Ligue 1.

W piątek zmagania na polskich boiskach zaczynają piłkarze Ekstraklasy. Ciekaw jestem tego sezonu. Po raz pierwszy nie mogłem się doczekać startu tych rozgrywek. Nie dlatego, że na WP pojawiła się fajna gra a propos tej ligi. Z resztą nieważne, niżej zapowiedzi.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin – Ekstraklasa – 1. Kolejka – 18.00 – Polsat Sport Extra, Canal+ Sport

Pierwsze spotkanie tegorocznego sezonu to pojedynek beniaminka Ekstraklasy – Pogoni Szczecin z 9. zespołem poprzedniego zespołu – Zagłębiem Lubin. Do obejrzenie spotkania mogą Was nie przekonywać nazwiska takie jak: Djousse, Kolendowicz, Hricko czy Pernis z Pogoni i Gliwa, Nhaimonesu, Pawłowski czy Sernas, ale naprawdę warto obejrzeć. Chociażby po to aby bliżej przyjrzeć się beniaminkowi.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze – Ekstraklasa – 1. Kolejka – 20.30 – Canal+ Sport

Kilkanaście minut przerwy i znowu na ekranie mamy mecz. Tym razem Gliwicki Piast ze Szmatułą, Klepczyńskim, Podgórskim i Świerczokiem podejmie Zabrzański Górnik ze Skorupskim, Olkowskim, Kwiekiem i Nakoulmą. Pewnie to dziwne, ale przekonał mnie atak obu zespółów. Wypożyczony do Piasta z Kaiserslautern Świerczok, który może sporo namieszać przeciwko nieszczęsnemu Nakoulmie, który miał być m.in. w Lorient, ale jest w Polskim średniaku. Każdy ma coś do udowodnienia. Jestem pewien, że będzie ciekawie.

Lille – Nancy – Ligue 1 – 2. Kolejka – 20.45 – Canal+ Gol

Równie pewien jestem, że i na ten mecz znajdą się widzowie. W końcu to Ligue 1 jest bardziej prestiżową ligą i w sumie meczu Piast – Górnik nie powinien nikt oglądać. Jednak w tym przypadku działa zasada: „Oglądaj co swoje”. Co ciekawe, oba zespoły wygrały swoje mecze w pierwszej kolejce. Naszła mnie teraz taka refleksja. Czy to nie dziwne, że nasza liga startuje tydzień później od tej francuskiej? Tym uroczym i dającym do myślenia akcentem kończę tą zapowiedź.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018