Kowalczyk powalczy w sprincie

W sobotę w czeskim Libercu zostaną rozegrane kolejne zawody PŚ w biegach narciarskich. Światowa czołówka będzie rywalizować w sprincie techniką klasyczną. 

W sprincie wystartują trzy Polki, w tym oczywiście triumfatorka niedawnego Tour de Ski – Justyna Kowalczyk. Polka nie mogła sobie odmówić startu w tak ważnym dla niej miejscu. To właśnie w Libercu, w 2009 roku zdobyła swoje jedyne jak do tej pory złote medale mistrzostw świata (2 krążki). Do występu przekonała ją także bliskość polskich granic oraz chęć przećwiczenia sprintu techniką klasyczną, czyli takiego jaki będzie na zbliżających się MŚ w Val di Fiemme.

Kowalczyk jest obecnie zdecydowaną liderką Pucharu Świata. Ma prawie 400 puntów przewagi nad drugą Therese Johaug. W sobotę nadarzy się kolejna okazja by tę różnicę powiększyć, Norweżka nie zjawiła się bowiem w Czechach. W sumie Kowalczyk będzie jedyną narciarką z czołowej dziesiątki, która będzie ścigać się w sobotę w Libercu. Rywalizować będzie musiała jednak z plejadą zawodniczek walczących o małą Kryształową Kulę za sprinty, m.in. Maiken Caspersen Fallą, Ingvild Oestberg czy Celine Brun-Lie.

W piątek wieczorem do Polski napłynęły niepokojące wieści na temat stanu zdrowia Justyny. Gwiazda jest podobno przeziębiona. Kłopoty nie omijają też organizatorów. Z powodu braku śniegu, planowane 1.2 km trasy musieli zmienić na zaledwie 850 metrów.

O 12:15 odbędą się kwalifikacje, faza finałowa od 14:15. Transmisja w TVP 2. Więcej info o transmisjach TUTAJ

***

W eliminacjach Polki pobiegną z następującymi numerami:

6. Justyna Kowalczyk
45. Agnieszka Szymańczak
52. Ewelina Maricsz

Do startu zgłosiło się 56 biegaczek.

Lista startowa kwalifikacji

***

Puchar Świata w biegach narciarskich >>

***

Aktualizacja:

Kwalifikacje wygrała Finka Mona-Lista Malvalehto, Justyna Kowalczyk zajęła w nich drugie miejsce. 54. była Ewelina Marcisz, a 48. Agnieszka Szymańczak.

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/