Zapowiedź sprintu tech. klasyczną w Drammen (akt.)

Norweskie Drammen będzie w środę areną kolejnych zmagań narciarzy – panie i panowie będą rywalizować w sprincie techniką klasyczną.

Walka rozpocznie się od kwalifkiacji, które zaplanowano na 14:15, awans do finałów (początek o 16:15) uzyska po 30 najlepszych kobiet i mężczyzn. Rywalizacja odbędzie się na trasie o długości 1.3 km. Oto jej profil

 

Największą trudność stanowić będzie na pewno podbieg, który rozpoczyna się właściwie już na starcie. W środkowej części uczestnicy zmierzą się ze zjazdem i wypłasczeniem. Meta znów jest lekko pod górkę. Impreza, jak zawsze w Drammen, będzie bardzo efektowna za sprawą usytuowania trasy – w samym centrum miasta.

Sprint techniką klasyczną to konkurencja, w której Justyna Kowlczyk radzi sobie całkiem przyzwoicie. W tym sezonie dwa razy stawała w nim na podium – zajęła drugie miejsce w Libercu i wygrała w Davos. Była także faworytką na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme, ale upadła tuż po starcie w finale i ostatecznie dojechała do mety na szóstym miejscu. Triumfowała tam Marit Bjoergen.

Dzisiejszy bieg prawdopodobnie rozstrzygnie definitywnie sprawę Kryształowej Kuli za Puchar Świata 2012/13. Justyna Kowalczyk ma prawie 600 punktów przewagi nad Therese Johaug i ciężko spodziewać, się by Norweżka zdołała to odrobić, szczególnie, że niezbyt przepada za krótkimi biegami „klasykiem”. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie takie konkurencje – dziś i za tydzień w Sztokholmie. Do zdobycia, po dzisiejszym biegu pozostanie 50 pkt, obecnie różnica miedzy Johaug i Kowalczyk to 581 pkt. Łatwo policzyć, że Therese musiałaby dziś odrobić przynajmniej 51 pkt, by zachować matematyczne szanse.

Początek kwalifikacji o 14:15, finały od 16:15. Transmisja w Eurosporcie i TVP 2.

 Aktualizacja:

Po ogłoszeniu listy startowej kwalifikacji okazało się, że wcześniejsze wyliczenia nie mają żadnego znaczenia – Therese Johaug, podobnie jak Marit Bjoergen, nie zgłosiła się do sprintu w Drammen. Tym samym Justyna Kowalczyk jest już pewna zdobycia Pucharu Świata w biegach narciarskich.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/