Zapowiedź sprintu techniką klasyczną w Sztokholmie

Justyna Kowalczyk

W środę w Sztokholmie odbędą się sprinty techniką klasyczną zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Sytuacja w żeńskim Pucharze Świata jest już jasna – nikt i nic nie odbierze Kryształowej Kuli Justynie Kowalczyk. Polska biegaczka ma ogromną przewagę nad Therese Johaug i na pewno nie straci jej w nadchodzącym biegach.

Malowniczo położona trasa w Sztokholmie (prowadzi wokół Zamku Królewskiego) jest raczej płaska. Jedynie tuż przed metą uczestnicy zmierzą się z delikatnym podbiegiem.

 O 13:45 odbędą się kwalifikacje, finały zaplanowano na 15:45.

Rywalizacja w Sztokholmie zainaguruje finał Pucharu Świata. W kolejnych dniach wszyscy przeniosą do Falun i tam rozegrają kolejne trzy konkurencje. O wiele ciekawiej niż u kobiet, jest u mężczyzn, gdzie 15 pkt dzieli trzeciego w klasyfikacji generalnej Dario Colognę od lidera Aleksandra Legkowa. Drugi jest zaś Peter Northug, tracący do Rosjanina zaledwie 12 „oczek”.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/