3 mln Euro, śmietanka światowego tenisa i Jerzy Janowicz – ruszył turniej w Monte Carlo

Z udziałem najlepszych tenisistow świata i jednego Polaka – Jerzego Janowicza ruszył w Monte Carlo turniej ATP z pulą nagród 2,89 mln. €. To pierwsza w sezonie tak duża impreza na kortach ziemnych.

Szanse na udział w tych prestiżowych zawodach mieli trzej Polacy. Pewny miejsca w drabince głównej był oczywiście Jerzy Janowicz, rozstawiony z numerem 16. W kwalifikacjach o przepustkę walczyli natomiast Michał Przysiężny i Łukasz Kubot. Obaj nieskutecznie – ten pierwszy przegrał z Michaelem Llodrą, Kubot spisał się lepiej i przebrnął przez jedną rundę – wygrana w trzech setach z Hiszpanem Gimeno-Traverem. Niestety w niedzielę lepszy od Polaka okazał się kolejny gracz z Półwyspu Iberyjskiego – Albert Ramos (6:4, 7:5). 

Z numerem jeden w Monako zagra Rafael Nadal, mający na koncie już osiem triumfów w tych zawodach. W poprzednim sezonie w finale musiał jednak uznać wyższość tegorocznej "dwójki" – Novaka Djokovica. Z "trójką" wystąpi natomiast Stanislas Wawrinka, a czwarty numer przypadł Rogerowi Federerowi. Co ciekawe, Szwajcar miał w Monte Carlo nie startować, ale w ostatniej chwili przyjął dziką kartę od organizatorów. To jego powrót do tej imprezy po dwuletniej nieobecności.

Federer może być jednym z rywali Jerzego Janowicza, warunek – obaj muszą dotrzeć do trzeciej rundy. Szwajcara czego do tego czasu jeden mecz, gdyż najwyżej rozstawiona ósemka ma wolny los w pierwszej fazie turnieju. Nasz jedyny reprezentant na początek zmierzy się natomiast z kwalifikantem Michaelem Llodrą (mecz we wtorek), a potem ewentualnie z triumfatorem pary Rosol – Donskoy.

Impreza w Monte Carlo jest jedną z najbardziej prestiżowych w całym cyklu. W puli nagód znajduje się prawie 2.89 mln Euro, a triumfator wzbogaci się o 1000 rankingowych punktów.

Drabinka turnieju w Monte Carlo 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/