Zapowiedź żużlowej niedzieli

Już w niedzielę, po 2 tygodniowej przerwie zaczynamy ligowe zmagania na polskich torach żużlowych. Zapraszamy na zapowiedź tego dnia w polskich ligach.

3 kolejkę Enea Ekstraligi zainauguruje o godzinie 16:30 Unia Tarnów , która pojedzie ze Stalą Gorzów. Są to niepokonane jak na razie drużyny w Enea Ekstralidze Mecz ten obejrzycie w nSport.

O tej samej porze rozpocznie się również mecz Sparty Wrocław z Unią Leszno. W ubiegłym sezonie we Wrocławiu był wynik 38:51 Czy tym razem Wrocławianie będą górą?

Ciekawe spotkanie zapowiada się w Zielonej Górze gdzie mistrzowie Polski podejmą u siebie wicemistrzów Unibax Toruń. Czy tym razem będzie prawdziwa walka między tymi drużynami a nie jak podczas finału ENEA EKSTRALIGI gdzie Toruń się poddał i nie wyjechał na tor. Reakcje kibiców jak i przebieg meczu obejrzycie o 19 w nSport.

Ostatnim meczem będzie starcie beniaminka Lotosu Gdańsk z Włókniarzem Częstochowa. Te drużyny ostatnio spotkały się 13 maja 2012 roku gdzie gospodarze wygrali 54:36. Gdańsk w tym sezonie w swoim pierwszym meczu pokazał w meczu z Toruniem ze potrafi walczyć. Jak będzie w tym przypadku na własnym torze.

***

Nice PLŻ zainauguruje KMŻ Lublin o godz 13:45 gdzie pojedzie na wlasnym torze ze Startem Gniezno. Niepokonani do tej pory gospodarze postarają zatrzymać rozpędzoną dwoma wygranymi ekipę z Gniezna. Po raz ostatni KMŻ spotkał się na własnym terenie ze Startem w 2012 roku. 8 sierpnia, w spotkaniu rundy finałowej, po niezwykle zaciętym widowisku goście minimalnie zwyciężyli 46:44.

O tej samej porze rozpoczną się derby Pomorza i Kujaw pomiędzy GKM Grudziądz a Polonią Bydgoszcz. Grudziądzanie przed dwie kolejki nie zdobyli jeszcze żadnego punktu . I czy zdołają odkopać się po tym meczu z dołka tabeli.

O 17 spadkowicz pojedzie z beniaminkiem ROW Rybik. Podobna sytuacja jak w kolejce ale wtedy Rybnik podejmował Polonię Bydgoszcz i ten mecz wygrali po zaciętej walce Rozczynianie. Ostatnim meczem PLŻ będzie spotkanie Łotwinów z Łodzianami rozpocznie się 15 minut później.

***

W 2 lidze

Kolejarz Opole podejmie o 16 Kolejarz Rawag Rawicz O tej samej porze KSM Krosno vs. Viktoria Piła i o 18:30 ŻKS Ostrovia vs.Wanda Instal Kraków.

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018