Roland Garros 2014: Zaskakująca porażka Radwańskiej, Tomljanović w 1/8 finału

Ajla Tomljanović z Chorwacji wygrała 6:4 6:4 z Agnieszką Radwańską i awansowała do 1/8 finału turnieju French Open na kortach Roland Garros w Paryżu. Polska tenisistka grała słabo i nie potrafiła przeciwstawić się silnie i mądrze uderzającej rywalki.

Spotkanie rozstawionej z trójką Radwańskiej i Tomljanović rozpoczęło się od zaskakującego prowadzenia Chorwatki 5:1. Zawodniczka ta pokazała, że dysponuje sporą liczbą tenisowych atutów, takich jak m.in. mocny i zróżnicowany serwis. Kiedy jednak Polka wygrała 3 kolejne gemy i zrobiło się 4:5 wydawało się, że w kolejnych minutach przejmie ona inicjatywę na korcie. Tomljanović zwyciężyła jednak w dziesiątym gemie przy własnym serwisie zapisała na swoim koncie pierwszego seta. 

Druga partia, to podobny obraz gry, z lekką poprawą dyspozycji Radwańskiej. Niestety już w pierwszym gemie krakowianka oddała swój serwis i około pół godziny później okazało się, że był to gwóźdź do jej turniejowej trumny. Przez kolejne gemy obie zawodniczki pilnowały swego podania, Agnieszka miała co prawda dwa break pointy przy stanie 3:4, ale zmarnowała je i przegrała mecz 4:6 4:6. 

Debiutująca w Roland Garros Tomljanović zagra w 1/8 finału z Hiszpanką Suarez Navarro (14) bądź Amerykanką Townsend. Agnieszka Radwańska musi pogodzić się ze startą 340 punktów. Za tegoroczny występ uzyska bowiem "160" oczek, a rok temu za udział w ćwierćfinałach wzbogaciła się o 500 pkt.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/