Zawisza Bydgoszcz przegrywa drugi raz z rzędu!

W niedzielę w Bydgoszczy w ramach 2 kolejki T-ME odbył się mecz pomiedzy miejscowym Zawiszą a Jagielonią Białystok.Zawiszacy mieli tylko 2 dni przerwy od ostatniego meczu z SV Zulte Waregem w ramach 2 rundy eliminacyjnej do Ligi Europy gdzie przegrali 1:3. Dziś padł taki sam wynik.

Podczas pierwszej połowy prawie żadnych ciekawych akcji. Chociaż już w pierwszej minucie Zawisza miala szanse na gola – Piotr Petasz rzutu rożnego kiepsko dośrodkował i piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Niebezpiecznie zrobilo sie w 8 minucie gdy Radosław Jasiński wykonał długi rzut z autu, a potem dośrodkował z lewego skrzydła. W obu sytuacjach było groźnie, jednak piłkarze Zawiszy zablokowali kilka metrów przed bramką Tuszyńskiego i Leimonasa. W 11 minucie Grzyb chcial strzelić bramkę ale bramkarz Sandomierski zdolał złapać futbolówkę. W 17 minucie Kamil Drygas otrzymał żółtą kartke za faul .W 19 minucie Zrobilo się ciekawie w polu karnym gości z Białegostoku -.do strzału z bliska składał się Jorge Kadu i w ostatniej chwili zablokował go obrońca. W 24, minucie nastąpiła zmiana w zespole Jagiellonii – Mateusz Piątkowski wszedł za Povilasa Leimonasa.Zmiana ta potem wyniesie pozytywne skutki.

Już od samego początku drugiej połowy Jagielonia nadawała rytm grze. W 48 minucie objęła prowadzenie po strzale z główki Daniego Quintana. Po tej sytuacji trener Zawiszy postanowił o zmiane zawodników – w miejsce Wójcickiego wpuścił Carlosa, a w miejsce Gevorgyana,Bernarda Vasconcelosa. W 65. minucie Piątkowski podwyższył na 2:0 i zrobilo sie bardzo cięzko dla gospodarzy. W 84 minucie Bernarrdo Vasconselos zdobył jednak gola dla swojej druzyny i przedłużył nadzieje na remis. Zostały one przerwane w doliczonym czasie – dokladnie w 93 minucie, kiedy trzeciego gola dla Jagi wbił ponownie Piątkowski.